Ballina Etiketimet Barazim

Etiketim: barazim

Tirana dhe Vllaznia bëjnë paqe në derbi, ndalen nga shtyllat

Derbi mes Tiranës dhe Vllaznisë ka prodhuar shumë raste shënimi, por asnjë gol. Të dyja skuadrat do të kënaqeshin me një barazim pa gola...

U-17/ Shqipëria barazon në miqësoren e dytë ndaj Malit të Zi

Shqipëria e 17 vjeçarëve, e drejtuar nga trajneri Elvin Beqiri, ka luajtur ditën e sotme ndeshjen e dytë miqësore me bashkëmoshatarët e Malit të...

Lazio dhe Roma s’dinë të fitojnë, verdhekuqtë sulmojnë arbitrin pas ndeshjes...

Roma dhe Lazio vazhdojnë të zhgënjejnë në Seria A. Dy skuadrat e kryeqytetit kanë marrë nga një pikë në ndeshjet e tyre respektive. Lazio barazoi...

Frankfurti frenon Dortmundin, Hummels i pafat me autogol (VIDEO)

Borussia Dortmund nuk ka shkuar më shumë se një barazim 2-2 ndaj Eintracht Frankfurt në sfidën e vlefshme për javën e 5-të. Axel Witsel...

VIDEO/ Kukësi ndalet në barazim, Teuta “kap” Europën

Pavarësisht tentativave deri në minutat e fundit Kukësi nuk ka marrë më shumë se një barazim 1-1 përballë Teutës në ndeshjen e vlefshme për...

Atalanta befason Milanin në fund, nuk mjafton “perla” e Higuain (VIDEO)

Milani nuk di të fitojë ndaj Atalantës. Kuqezinjtë janë befasuar në minutën e dytë shtesë, duke e mbyllur në barazim 2-2 ndeshjen e zhvilluar...

Anglia “paqe” me Belgjikën në 45 minutat e para, asnjë se...

Pjesa e parë mes Anglisë dhe Belgjikës është mbyllur pa gola. Ndeshja nis me ritëm të kënaqshëm me Vardy që jep sinjalin e parë...

Japonia “paqe” me Senegalin në ndeshjen e dytë të grupit H...

Japonia dhe Senegali kanë barazuar 2-2 në ndeshjen e dytë në grupin H. Senegalëzët e nis në mjaft mirë ndeshjen duke kaluar në avantazh...

Australia “paqe” me Danimarkën, mbetet gjithçka e hapur në grupin C...

Danimarka nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në ndeshjen e dytë në grupin C. Në “Samara Arena” u zhvillua një ndeshje...

Zvicra surprizon Brazilin, shënon golin e barazimit në fillimin e pjesës...

Zvicra ka suprizuar Brazilin në fillimin e pjesës së dytë. Në minutën e 50-të, Shaqiri kroson nga goditja e këndit, teksa Zuber i shmanget...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...