E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Banoret

Etiketim: banoret

Konflikti për shtëpinë, familjet Llapaj dhe Dervishi: Pronën e kemi blerë...

Një ditë pas përplasjeve me policinë për të mbrojtur pronën e tyre, familjet Dervishi e Llapaj sqarojnë të gjithë dokumentat që disponojnë për banesën...

Shembja e banesës tek “Petro Nini”/ Policet shpërthejnë në lot nga...

Nga situata e krijuar pranë gjimnazit "Petro Nini", ku përmbarimi po tenton të nxjerrë nga banesa disa banorë, efektivet të Policisë së Shtetit nuk...

Përplasja me banorët, Vasili: Policia u soll si gangstere dhe kriminele

Ajo që po ndodh prej më shumë se 6 orësh në një shtëpi përballë shkollës “Petro Nini” në zonën e Tiranës së re, ka...

Video/ Banorët e Unazës në protestë, Balliu: Banditët lihen të lirë,...

Banorët e zonës së “Astirit” në Tiranë kanë vijuar me protestën e tyre ku kundërshtojnë projektin për zgjerimin e "Unazës së Re". Në mbështetje të...

Banorët e Matit nuk kanë rrugë

Banorët e lagjes “Dardhë” në fshatin Fullqet të Bashkisë së Klosit vuajnë për 300 metra rrugë. Kjo zonë ndodhet pranë rrugës nacionale Klos –...

Banorët e Skraparit protestojnë për buxhetin e bllokuar të bashkisë

Bllokimi i buxhetit të Bashkisë së Skraparit dhe pasojat që erdhën nga ky ngërç kanë nxjerrë në rrugë kreun e Bashkisë dhe banorët. Ata u...

Banorët e Astirit në polici

Banorë të "Astirit" janë shoqëruar në komisariat. Të shoqëruar kanë qenë Artan Manushaqe, Gëzim Sadikaj, Lindita Protoduari dhe Altin Qeku. Sipas banorëve shoqërimi i tyre...

Holta e braktisur, banorët numërohen me gishta

Në fshatin Holtë të Gramshit jetojnë vetëm 20 banorë. Fshati është braktisur nga të rinjtë për shkak të mungesës së kushteve më elementare. Banorët...

VIDEO/ Qytetarët i bllokojnë kalimin, Rama devijon rrugën për në Pukë

Protesta e banorëve të Lezhës të cilët që në mengjes herët bllokuan rrugën nacionale për të pënguar kalimin e kreut të qeverisë i cili...

VIDEO/ Banorët e Unazës, Ramës: Të thamë o sharlatan! Fundin do...

Banorët e unazës kanë qënë sot më të zjarrtë se kurrë në protestën e tyre pothuajse 3 mujore për mbrojtjen e shtëpive të tyre. Vendimi...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...