E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Banoret

Etiketim: banoret

A do të vijojë rezistenca e “Astirit”? Ja si shprehen banorët...

Banorët e Astirit kanë deklaruar se rezistenca e tyre do të vijojë ndërkohë që në këto momente po zhvillohet një takim për të diskutuar...

Vajza me këmbën e thyer në spital shpërthen në lot: Kjo...

Një nga banorët e lënduar nga aksioni i sotëm i policisë së shtetit, e cila ndodhej në spital pasi kishte dëmtuar këmbën, në një...

Banorët e Astirit roje me turne gjatë natës: Do na shemben...

Banorët e Astirit janë të vendosur që të mos lejojnë shembjen e shtëpive të tyre. Ato shprehen se kanë marrë informacione se IKMT do...

Banorët e Klosit të frikësuar: Jemi të rrezikuar nga kafshët e...

Banorët e fshatrave të Klosit i frikësohen sulmeve nga kafshët e egra. Arinjtë dhe ujqërit janë shndërruar në rrezik serioz për nxënësit e fshatrave...

Banorët e bregdetit të Vlorës sërish në protestë

Projekti për zhvillimin e bregdetit të Vlorës ka nxjerrë sërish në protestë banorët e Orikumit, Radhimës dhe Dukatit. Ata kanë kërkuar ndërprerjen e aksionit të...

Banorët në Shkozë 30 vjet pa një rrugë: Kushtet skandaloze, gjithë...

Kanë 30 vite që luten për një rrugë me asfalt, dhe po aq vite që marrin premtime se rruga do të bëhet një ditë....

Apeli liron tre protestues të Astirit, banorët lidhen me zinxhirë jashtë...

Gjykata e Apelit ndryshon masën e sigurisë  për 3 protestues të Astirit, të cilët ishin në paraburgim për bllokimin  në zonën e Unazë së...

Iu bëri gjestin e pahijshëm banorëve të Unazës së re, Basha...

Gjesti jo diplomatik i ambasadorit Bern Bochardt ndaj protestuesve të Unazës së re, ngjalli pak ditë më parë reagimin e fortë të eksponentëve të...

IKMT në Orikum, banorët përplasen me policinë

Projekti “Lungomare 2” çoi sërish punonjësit e IKMT në zonën e Orikumit ku do të shemben disa objekte të ndërtuara pa leje për t’i...

Nuk ka pushim/ Banorët e Astirit vijojnë protestën (Video)

Prej afro 1 viti banorët e zonës së ish-"Astirit" vijojnë protestën kundër zbatimit të projektit të dyshimtë për zgjerimin e Unazës së re të...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...