Ballina Etiketimet Banore

Etiketim: banore

1 vit në rrugë për të mbrojtur banesat, banorët e Astirit...

Qëndrestarë mes streseve dhe halleve që ka gjithsecili, kurajon dhe forcën e kanë gjetur duke u mbështetur tek njëri-tjetri dhe të bashkuar. Sot, më 3...

Revolta e të moshuarit te “Astiri”: Jam i majtë, por Rama...

Synimi i kësaj prezence është pengimi i protestës së mbrëmjes së sotme. Por qytetarët janë të vendosur të vazhdojnë si çdo mbrëmje. Një prej banorëve, në...

Tension mes banorëve dhe IKMT, ndërhyn FNSH

Rikthehet tensioni në Vlorë. Të pranishëm janë dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH). Ka konflikt mes pronarëve të biznesit dhe forcave të policisë...

Braçe: Qeveria mbledhje urgjente pas tërmetit

Zv-kryeministri erion Braçe u shpreh për Top Channel se insititucionet shtetërore janë në gatishmëri për ti dhënë ndihmën e parë qyetarëve. “Tërmetet nuk parashikohen dot....

Sizmiologu Ormeni: Tërmeti më i fortë në 40 vite, 60 lëkundje...

Sizmiologu Rrapo Ormeni është pyetur përmes linjës telefonike në studiot e A2 për tërmetin e sotëm që goditi Durrësin dhe u ndje në pjesën...

Presidenti Meta në epiqendrën e tërmetit, në Durrës: Të jemi të...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ndodhet në qytetin e Durresit, ku ishte dhe epiqendra e tërmetit të fortë 7.5 ballë që goditi Shqipërinë. Ditën e...

Këshillat, si të veproni kur ka lëkundje të forta termeti

Tërmetet e ditës së sotme kapën të papërgatitur shumë qytetarët. Po ju sjellim një manual të thjeshtë se çfarë duhet të bëni në rast se...

Shkencëtarët: Si renditet Shqipëria në Europë për rrezikun nga tërmetet

Shqipëria është në zonën e rrezikut për sa i përket rrezikut nga aktiviteti sizmik. Sipas një raporti të fundit nga dy shkencëtarë amerikanë, vendi...

Disproporcion mes listës së votuesve dhe numrit të banorëve

Kosova ka numër më të madh votuesish sesa numri i përgjithshëm i popullatës rezidente. Sipas listës paraprake te Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, numri i...

VIDEO/ “Mos na vrisni, një jetë kemi”. Banorët protestojnë kundër fabrikës...

Banorët e rrugës "Josif Pashko" tek shinat e trenit në Tiranë, kanë protestuar ditën e sotme pasi kundërshtojnë veprimtarinë e fabrikës së tullave pranë...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...