E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Banka

Etiketim: banka

Bien depozitat në banka – Euro dominon me 54% të totalit

Depozitat e shqiptarëve në banka janë pakësuar gjatë muajit tetor. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, totali i depozitave bankare ra me rreth...

Ngërç edhe tek Banka e Shqipërisë, Këshilli Mbikëqyrës s’bën dot mbledhje

Ngërçet institucionale, që kanë përfshirë disa segmente të rëndësishme të Drejtësisë apo ministrisë së Brendshme, kanë “zbarkuar” edhe në bankën qendrore. Ky institucion qendror,...

Credins, fokus te depozitat dhe kredia për pushime

Sezoni veror historikisht shoqërohet me prurje në rritje të depozitave në sistemin bankar. Në të shkuarën, kjo tendencë është lidhur sidomos me paratë e...

Grabitet banka, autori ja mbathi me vrap

Një tentativë për të grabitur një bankë të nivelit të dytë ka ndodhur gjatë natës. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Librazhdit. Burime nga policia...

Detajet e policisë sesi maskat grabitën bankën këtë mëngjes

Filiali i një banke të nivelit të dytë është tentuar të vidhet në Tiranë gjatë orëve të para të mëngjesit. Burimet policore bëjnë të ditur...

Maskat grabisin me armë një bankë të nivelit të dytë

Sërisht maskat grabisin. Në orët e para të mëngjesit është grabitur një bankë e nivelit të dytë në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur rreth orës...

Grabitja e bankës te hipoteka, arrestohen rojet e sigurisë private

Një ditë pas grabitjes së sportelit të një banke të nivelit të dytë, Policia e Tiranës ka arrestuar rojet e shoqërisë provate të sigurisë...

Kush garanton për kursimet e qytetarëve nëpër banka?

Rreth tre miliardë euro është vlera e kursimeve apo depozitave të qytetarëve në 10 bankat komerciale që operojnë në Kosovë, me një normë mesatare...

4 banka padisin tatimet – Në gjykatë për gjoba e detyrime...

Gjobat e detyrimet e kripura deri 1 milionë dollar, të vendosura nga njësia e bizneseve VIP te tatimeve ka përplasur administratën tatimore me disa...

Përmbaruesit kundër bankave, pro ministrave teknik për tarifat e reja

Pas komenteve të Shoqatës Bankave, që i cilësoi tarifat e reja të përmbarimit si abuzive, kanë reaguar përmbaruesit. Përmes një deklarate zyrtare, Dhoma Kombëtare e...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Rënia e demokracisë

Nga Mesila Doda - Si kurrë më parë ky vend po rrëshket drejt një situate dramatike. Nuk ka...

5 vite më parë. Momentet më interesante të vizitës së Papa Françeskut në Tiranë

Më 21 shtator të 2014-s, Papa Françesku do të zhvillonte në Shqipëri vizitën e parë të tij...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com