Ballina Etiketimet Banka

Etiketim: banka

Bankat “lëshojnë pe”, rriten kërkesën për kredi

Bankat po mbështesin ekonominë me kredi, pas hezitimit gati 1-vjeçar. Banka e Shqipërisë vlerëson në raportin e fundit të politikës monetare se gjatë tremujorit...

Fitimi i bankave – 6 miliardë lekë për katër mujorin 2019

Statistikat e muajit prill konfirmuan performancën pozitive të sistemit bankat në vend. Mbështetur në të dhënat e Bankës së Shqipërisë, për katër muajt e...

Rregullatori zviceran gjobit 5 banka për konkurrencë të pandershme

Pesë banka të rëndësishme janë gjobitur me një total prej 90 milionë franga zvicerane për bashkëpunim me platformën e këmbimeve valutore me shumë miliardë...

Cili është i vetmi pozicion në banka që dominohet nga femrat?

Financa është një fushë e dominuar kryesisht nga meshkujt. Por ka një qoshe ku gratë kryesojnë: bota virtuale e asistentëve dixhitalë. Klientët e Bankës së...

Nga shteti tek qeveria dhe punonjësit e bankave, Berisha: Ja kush...

Ish – Kryeministri Sali Berisha deklaroi sot se grabitja e Rinasit është një vjedhje e përsëritur e mirëfilltë shtetërore dhe elektorale, në të cilën...

Nga rruga te barku i avionit, si u sofistikuan grabitjet e...

Grabitja e një makine në dalje të një banke në kryeqytet, në shkurt të vitit 2015, ishte e para e një serie vjedhjesh të...

Pesë grabitje të mëdha; 2 herë u thye aeroporti, 3 herë...

Vjedhja me armë e autoblindave që transportojnë paratë e bankave të nivelit të dytë vjen vetëm dy javë nga kërkesa e prokurorisë për dënimin...

SHBA sanksionon një bankë ruse

Shtetet e Bashkuara ndërmorën sanksione kundër një banke të Rusisë, për shkak të marrëveshjeve të saj me kompaninë shtetërore të naftës në Venezuelë, PDVSA, bëri...

200 mln euro të humbura nga falimentimi i bankës në Singapor,...

Sipas disa informacioneve për 360grade.al, një nga Bankat më të mëdha të Singaporit, ka falimentuar vitin e kaluar, duke gëlltitur dhjetëra milliarda dollarë “kursime”...

Bien depozitat në banka – Euro dominon me 54% të totalit

Depozitat e shqiptarëve në banka janë pakësuar gjatë muajit tetor. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, totali i depozitave bankare ra me rreth...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

Po i merr Boris Johnson peng qytetarët e BE-së?

Nga DW/ Pak muaj para Brexit mbeten të pasqaruara disa çështje me rëndësi: Çfarë do të ndodhë me...

Mihali, fytyra e pushtetit

Nga Ylli Dylgjeri - Ishte viti 2003. Një ftesë e ardhur nga Interpoli na ftonte në Kongresin e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com