E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Banka

Etiketim: banka

Basha, letër bankave: Mos rrezikoni me financimin e PPP-ve që pastrojnë...

Kreu i PD, Lulzim Basha, u është drejtuar me një letër të gjitha bankave që operojnë në vend dhe Guvernatorit të Bankës se Shqipërisë...

Grabitet banka në Kosovë, autorët qëllojnë me armë drejt policisë

Persona të armatosur grabitën një bankë mëngjesin e sotëm në Shtimë të Kosovës. Policia e Kosovës bën me dije se grabitja ndodhi rreth orës 08:15...

Bankat “lëshojnë pe”, rriten kërkesën për kredi

Bankat po mbështesin ekonominë me kredi, pas hezitimit gati 1-vjeçar. Banka e Shqipërisë vlerëson në raportin e fundit të politikës monetare se gjatë tremujorit...

Fitimi i bankave – 6 miliardë lekë për katër mujorin 2019

Statistikat e muajit prill konfirmuan performancën pozitive të sistemit bankat në vend. Mbështetur në të dhënat e Bankës së Shqipërisë, për katër muajt e...

Rregullatori zviceran gjobit 5 banka për konkurrencë të pandershme

Pesë banka të rëndësishme janë gjobitur me një total prej 90 milionë franga zvicerane për bashkëpunim me platformën e këmbimeve valutore me shumë miliardë...

Cili është i vetmi pozicion në banka që dominohet nga femrat?

Financa është një fushë e dominuar kryesisht nga meshkujt. Por ka një qoshe ku gratë kryesojnë: bota virtuale e asistentëve dixhitalë. Klientët e Bankës së...

Nga shteti tek qeveria dhe punonjësit e bankave, Berisha: Ja kush...

Ish – Kryeministri Sali Berisha deklaroi sot se grabitja e Rinasit është një vjedhje e përsëritur e mirëfilltë shtetërore dhe elektorale, në të cilën...

Nga rruga te barku i avionit, si u sofistikuan grabitjet e...

Grabitja e një makine në dalje të një banke në kryeqytet, në shkurt të vitit 2015, ishte e para e një serie vjedhjesh të...

Pesë grabitje të mëdha; 2 herë u thye aeroporti, 3 herë...

Vjedhja me armë e autoblindave që transportojnë paratë e bankave të nivelit të dytë vjen vetëm dy javë nga kërkesa e prokurorisë për dënimin...

SHBA sanksionon një bankë ruse

Shtetet e Bashkuara ndërmorën sanksione kundër një banke të Rusisë, për shkak të marrëveshjeve të saj me kompaninë shtetërore të naftës në Venezuelë, PDVSA, bëri...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

(Mos)hapja e negociatave..?!

Nga Kastriot Islami - Është për të ardhur keq dhe për ta cilësuar lajm shumë të hidhur një...

Negociatat si një kështjellë prej rëre

Nga Patrik Sadikaj Po lexoja me vëmendje deklaratën e ministres për Çështjet Europiane të Francës, e cila është...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com