E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Banka e Shqiperise

Etiketim: Banka e Shqiperise

Zëri i Amerikës kundër shkarkimit të Arben Malajt nga kryeministri dhe...

Nga Zëri i Amerikës Në Shqipëri shumica socialiste ka nisur procedurat për shkarkimin e anëtarit të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë Arben Malaj për...

Banka e Shqipërisë: Fluksi i turistëve forcon pozitat e lekut

Në mesin e muajit korrik, që shënon kulmin e sezonit turistik, dhe fluksin e shtuar të vizitorëve dhe turistëve të huaj, është karakteristikë forcimi...

BSH hedh në treg 10-lekëshin e ri – Cilat janë dallimet...

Banka e Shqipërisë do të hedhë në qarkullim nga data 25 qershor 2019, monedhën e re metalike shqiptare me vlerë nominale 10 lekë, me...

Kriza/ Shqiptarët tërheqin paratë nga depozitat

Banka e Shqipërisë konstaton rënie të depozitave gjatë muajve të fundit. Sipas të dhënave gjatë muajit prill nga bankat e nivelit të dytë janë...

Të premten BSH blen euro. Ankandi i radhës për rritjen e...

Ndërkohë që euro ka prekur nivelin më të ulët në 11 vjet, Banka e Shqipërisë të premten do të organizojë ankandin e radhës të...

Banka e Shqipërisë në programin e Bundesbank – Përfiton asistencë teknike...

Për dy vitet e ardhshme, Banka e Shqipërisë do të jetë pjesë e programit të asistencës teknike të përgatitur nga Banka Qendrore e Gjermanisë,...

Masa për rritje kreditimi, Sejko: Po diskutojmë me grupet e interesit...

Banka e Shqipërisë do të nisë zbatimin e një strategjie të re për të rritur kreditimin në vend. Guvernatori, Gent Sejko, deklaroi se tashmë...

Rezerva valutore – BSH synon të rrisë fitimet nga investimi i...

Banka e Shqipërisë synon të rrisë fitimet nga investimi i rezervës valutore të vendit. Sipas strategjisë afatmesme të zhvillimit 2019-2021, përmirësimi i rezultatit financiar...

Banka e Shqipërisë memorandum me Sekretariatin e Shtetit Zviceran

Është nënshkruar sot memorandumi i mirëkuptimit midis Bankës së Shqipërisë dhe Sekretariatit të Shtetit Zviceran për Çështjet Ekonomike (SECO). Ky memorandum lidhet me zbatimin...

BSH: Emetohet kartëmonedha e re 10 mijë lekëshe

Këshilli i Mbikëqyrjes së Bankës së Shqipërisë vendosi në mbledhjen e fundit të miratojë shtypjen e kartëmonedhave shqiptare me kurs ligjor të prerjes 10,000...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...