E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Banka e Shqiperise

Etiketim: Banka e Shqiperise

Konferenca vjetore e BSH-së, Sejko: Të gjitha mundësitë për të përshpejtuar...

Në konferencën vjetore të Bankës së Shqipërisë, Guvernatori Gent Sejko është shprehur se ekonomia shqiptare i ka të gjitha mundësitë për të përshpejtuar ritmin...

Sejko takim me delegacionin e Bankës Botërore. Diskutohet për planin e...

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, zhvilloi një takim me delegacionin e Bankës Botërore, të kryesuar nga Maryam Salim, Përfaqësuese e Përhershme e...

Banka e Shqipërisë nuk e ul normën bazë, Sejko: Ngadalësimi i...

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë vendosi ditën e mërkurë të mbajë të pandryshuar normën bazë të interesit në nivelin 1%, pavarësisht inflacionit të...

Viti i ri shkollor, ftesa e Bankës së Shqipërisë: Nxënësit e...

Në prag të fillimit të vitit të ri shkollor, Banka e Shqipërisë fton nxënësit e shkollave të mesme të zgjedhin edukimin financiar si pjesë...

Banka e Shqipërisë fut në treg kartëmonedhat e reja, por çfarë...

Banka e Shqipërisë ka prezantuar serinë e re të përmirësuar të kartëmonedhave shqiptare me kurs ligjor, të cilat do të hidhen në qarkullim gradualisht. Seria...

Zhvlerësimi i euro-s, BSH: Normë e sezonit të verës

Vala e re e zhvlerësimit të euros ndaj lekut ka hapur sërish debatet në publik për shkaqet e këtij fenomeni. Opozita dhe disa ekspertë...

Euro arrin minimumin, Buxhuku: Banka e Shqipërisë ka dështuar në rolin...

Euro ka arritur nivelin më të ulët të viteve të fundit duke u shkëmbyer me rreth 120 lekë. Administratori i Konfindustrisë Gjergj Buxhuku i...

PS kërkoi shkarkimin e Malajt, reagon Banka e Shqipërisë

Një ditë pas kërkesës që grupi parlamentar i Partisë Socialiste i dërgoi Kuvendit për shkarkimin e Arben Malajt nga anëtar i bordit të Këshillit...

Zëri i Amerikës kundër shkarkimit të Arben Malajt nga kryeministri dhe...

Nga Zëri i Amerikës Në Shqipëri shumica socialiste ka nisur procedurat për shkarkimin e anëtarit të Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë Arben Malaj për...

Banka e Shqipërisë: Fluksi i turistëve forcon pozitat e lekut

Në mesin e muajit korrik, që shënon kulmin e sezonit turistik, dhe fluksin e shtuar të vizitorëve dhe turistëve të huaj, është karakteristikë forcimi...

EDITORIAL

Ish-ministri Manjani: Republika e Bosit!

Nga Ylli Manjani A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si...

FORUM

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...

Magna Grecia, Magna Carta dhe Magna Ulsi

Nga Oerd Bylykbashi (Shenime nga “Ditari i Perlave ne Drejtesi”) Greket antike lane nje trashegimi te madhe ‎kulturore jo...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com