E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Bandat

Etiketim: bandat

Çfarë na tregojnë bandat e gangsterëve, për botën ku jetojmë

Në një fjalim të mbajtur më 28 mars, në një tubim politik në Miçigan, presidenti amerikan Donald Trump, i përshkroi dramatikisht anëtarët e bandave...

Shkatërrohen bandat italo-shqiptare të drogës

Dymbëdhjetë persona, mes tyre dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane në kuadër të operacionit të koduar “Nuevo Sol”, për shkatërrimin e...

Çfarë pritet të ndodhë sot pas mbledhjes së PD me aleatët?...

Deputeti i PD, Ervin Salianji, shprehet se bandat kriminale të cilat po veprojnë në Shkodër, lidhur me ngjarjet e fundit, mbështet dhe mbrohet nga...

Frontex: Ra kontrolli për kanabisin, u forcuan bandat

Agjencia e ruajtjes së kufirit dhe menaxhimit të emigracionit, “Frontex”, ka dalë me një raport, për sa i përket kultivimit të kanabisit në vendet...

Xhafaj: Po hetojmë bandat kriminale, politika mos sulmojë policinë. Ja aksionet...

Gjatë aktivitetit ''Forca e ligjit në veprim: arritje dhe sfida'', e mbajtur paraditen e së enjtes, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, deklaroi se, ''politika...

Armë për bandat në Meksikë, nën hetim prodhuesi gjerman “H &...

Gjashtë ish-punonjës të prodhuesit gjerman të armëve, Heckler & Koch, do të gjykohen në Shtutgart, pasi akuzohen se ilegalisht kanë dërguar armë në pjesë...

Shqiptarët “zaptojnë” burgjet britanike, qeveria: S’përballojmë shpenzimet

Në Britani, ''ligjin'' e bëjnë bandat me shqiptarë, të cilët kanë trefishuar numrit e kriminelëve të arrestuar e të dënuar në burgjet britanike. Tabloiti...

Berisha: Maxhorancën nuk e zë dhjetori, Rama kumbar i krimit

Seanca e sotme në kuvend nisi me tension mes PD-PS, aty ku u shty për të enjten e ardhshme, votimi i komisionit për Reformën...

FOTO/ Historitë e kthyera në legjenda: Bandat dhe emrat e të...

Në fillim ata ishin të fortët e lagjes. Djem të cilët vendosnin ligjin e rrugës të armatosur me “Thompson” apo “Scorpions”, por që më...

Mediu pret delegacionin e OSBE-së, flet për bandat, zgjedhjet dhe qeverinë...

Delegacioni i OSBE-ODHIR është takuar paraditen e së enjtes me kryetarin e PR, Fatmir Mediu, për të diskutuar mbi zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Gjatë takimit,...

EDITORIAL

Reagime të forta nga SHBA dhe Britania e Madhe: Zhgënjim dhe pikëpyetje për gjyqin e Tahirit

Dënimi i Saimir Tahirit vetëm me 3 vjet shërbim provë dhe rrëzimi i akuzave për trafik droge...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com