E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Banda shqiptare

Etiketim: banda shqiptare

Drogë dhe lidhje me Ndrangetën – Kamorrën, shkatërrohet banda shqiptare

Dy goditjet e policisë financiare të Padovas dhe Verones në Italisë, kanë nxjerrë në dritë trafikun me të fuqishem kriminal në Evropë. Në më pak...

Shkatërrohet banda shqiptare e trafikut të kokainës në Londër

Një bandë shqiptare e trafikut të kokainës është shkatërruar në kryeqytetin britanik, Londër. Banda përbëhej nga gjithsej 12 persona. Banda merrej me trafik droge, duke...

Shkatërrohen dy banda shqiptare në Modena

Dy banda shqiptarësh që merreshin me trafik droge dhe prostitucioni në Modena janë shkatërruar nga Policia italiane. Operacioni i policisë po vijon me disa...

“Specialistë bankomatesh”, shkatërrohet banda shqiptare në Spanjë

Agjentët e Gardës Civile në Spanjë kanë shkatërruar një bandë shqiptarësh në Madrid. Të arrestuarit, 5 shqiptarë të moshave 24 deri në 41 vjeç,...

Greqia publikon fotot e bandës shqiptare të hajdutëve

Policia greke ka publikuar të dhënat e anëtarëve të një bande grabitësish, e cila është shkatërruar pak ditë më parë. Policia fajëson pikërisht këtë organizatë...

Shkatërrohet banda shqiptare e vjedhjes së vilave, 1 mln euro grabitje

Policia italiane ka vënë në pranga 3 shtetas shqiptarë si anëtarë të një bande kriminale që grabisnin vila e banesa në zonën e Italisë...

Kapet banda shqiptare në Gjermani, e kishte mbushur shtëpinë me 900...

Një sasi prej 105 kg marijuanë është sekuestruar nga policia gjermane në Drezden dhe në Hanover duke çuar në pranga 6 shqiptarë të moshave...

Shkatërrohet në Itali banda shqiptare e grabitjeve, vodhën 25 shtëpi e...

Këtë radhë bëhet fjalë për një bandë kriminale shqiptarësh që ishte kthyer në tmerrin e banesave në zonat e Milanos, Novarës dhe Pavias. 12 persona,...

Britani, banda shqiptare e 4 mln paund kokainë burgoset me 25...

Një bandë shqiptare e drogës që dërgoi miliona paund kokainë në qytetet britanike është dënuar me 25 vite burg gjithsej. Shqiptarët e dënuar janë shtetasit...

FOTO/ Banda shqiptare “çmend” anglezët! Ja si i trafikonin emigrantët

Gjykata e Britanisë ka çuar parapa hekurave një bandë të përbërë nga shqiptarë e britanikë që sillnin si klandestinë ilegalë qytetarë nga Shqipëria, mes...

EDITORIAL

Reagime të forta nga SHBA dhe Britania e Madhe: Zhgënjim dhe pikëpyetje për gjyqin e Tahirit

Dënimi i Saimir Tahirit vetëm me 3 vjet shërbim provë dhe rrëzimi i akuzave për trafik droge...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com