E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Balluku

Etiketim: Balluku

Dëmtohet nga tërmeti mbikalimi i Shkozetit, bllokohet lëvizja. Balluku: Kërkojmë mirëkuptimin...

Dëmtohet nga tërmeti mbikalimi i Shkozetit në Durrës. Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku tha se Mbikalimi i Shkozetit është mbyllur për arsye sigurie. Ajo...

Ahmetaj kritika Ballukut: Janë bllokuar financimet për projektet në rrugë

Mungesa e investimeve në infrastrukturë vazhdon të sjellë përplasje mes ministrive dhe deputetëve të mazhorancës. Arben Ahmetaj ka renditur projektet që janë në vazhdim por...

Impiantet fotovoltaike, Balluku paralajmëron: Do rishikojmë ligjin për sasitë e prodhimit,...

Integrimi i teknologjisë fotovoltaike në tregun shqiptar po gjen një përhapje gjithmonë e më të madhe, si një mundësi veçanërisht për bizneset për të...

Korporata e Investimeve, Balluku: Ndikon drejtpërdrejtë në nxitjen e performancës ekonomike

Korporata e Investimeve është investimi i mirëmenduar dhe mirësynuar që ndikon drejtpërdrejtë në nxitjen e performancës ekonomike, inkurajimin e inovacionit dhe përmirësimin e mirëqënies...

Rikonstruksioni i godinës së DRSHTRR Fier, Balluku: Kushte më të mira...

Rritja e cilësisë së shërbimit ndaj qytetarëve si dhe përmirësimi i infrastrukturës janë në fokus të punës së Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të...

Makinat me xhama të zinj, Balluku: Në dorën e serviseve të...

Ministrja e Infrastrukturës dhe e Energjisë, Belinda Balluku ka deklaruar se për çështjen e makinave me xhama të zinj, do të ketë së shpejti...

Forumi i Europës Juglindore, Balluku: Shqipëria prodhon 100% energji të rinovueshme

Bashkëpunimi rajonal, me fokus krijimin e linjave të interkonjeksonit të energjisë elektrike dhe gazit, apo krijimin e blloqeve të përbashkëta të investimit qofshin këto...

Milot-Balldren, Balluku: Qeveria nuk bën investigime, por sheh dokumentacionin

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku ka qenë sot e ftuar në News24 në rubrikën “Opinion” ku ka folur jo vetëm për situatën...

Unaza ritenderohet me 2.69 mld lekë, Balluku: Asnjë pengesë për rihapjen...

Loti i parë i Unazës së Madhe, që u përfshi në skandalin e falsifikimit të dokumenteve nga kompania “DH Albania” si dhe i kritikuar...

Zbulimi i ri i naftës – Balluku: Potencial për zhvillimin e...

Pas disa vitesh aktivitetit kërkues dhe vlerësues në Shqipëri, kompania Shell ka konfirmuar potencialin e zbulimit të naftës në Bllokun 2 dhe 3, në...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...