Ballina Etiketimet Ballkani Perendimor

Etiketim: Ballkani Perendimor

Ballkani është prioritet i politikës së jashtme Ruse, duhet të jetë...

Sa here qe procesi i Integrimit Europian ne vendet tona, behet vije ndarese per fitore a humbje politike, te paret humbasin qytetaret. Nga Majlinda Bregu Ballkani...

Jucker: E ardhmja e Ballkanit e lidhur me integrimin europian

Në darkën e punës të zhvilluar mbrëmjen e djeshme në Bruksel, liderët e BE-së kanë konfirmuar vendosmërinë e unionit për të mbështetur perspektivën europiane...

Dobësia e BE-së dobëson edhe Ballkanin

Marrëdhëniet mes fqinjëve në Ballkan nuk kanë qenë prej vitesh kaq të helmuara sa sot. Disa politikanë përdorin hapur retorikën e luftës dhe të...

Rama apel Trumpi-t nga “The Telegraph”: Mos na lini të biem...

Në një intervistë për gazetën britanike “The Telegraph”, kryeministri Edi Rama flet për rrezikun rus në Ballkan, nga frika e largimit të vëmendjes amerikane...

Zyrtarë të NATO-s: Rusia po tenton ta destabilizojë Ballkanin Perëndimor

Administrata Trump ka vendosur të përkrahë kërkesën e Malit të Zi për t’iu bashkuar NATO-s, thonë zyrtarë të lartë amerikanë, vendim ky që mund...

Arben Çejku: Miqësia pa kushte e Tiranës me Serbinë po dëmton...

Flet për “Koha Jonë”, Arben Çejku, ish-ambasador në Kosovë dhe Maqedoni Intervistoi:  Marjana Doda Diplomati Arben Çejku i sheh zhvillimet e fundit në Kosovë si një...

Gallup: Shqipëria vend me angazhim të ulët social

Instituti amerikan Gallup ka realizuar një studim në lidhje me angazhimin në shoqërinë civile, qoftë kjo për dhurimin e fondeve apo edhe për dedikimin...

Paris, KE jep 96 milionë euro për hekurudha në Shqipëri, Kosovë...

Në samitin e Parisit për vendet e Ballkanit Perëndimor komisioneri për Zgjerimin Johannes Hahn ka thënë se Bashkimi Europian do të shpërndajë 150 milionë...

EDITORIAL

Kryeministri maqedonas, Zaev vendos: Zgjedhje të parakohshme më 12 prill

Në Maqedoninë e Veriut, shtetin fqinjë, kryeministri Zoran Zaev vendosi që ta çojë në zgjedhje vendin pas...

FORUM

Katranjosi që shan e kërcënon profesorin…

Nga Kastriot Islami - Ishte dhe mbetet katranjos… Të gjithë e mbajnë mend si katranjos-gënjeshtar, pervers, grindavec e sherrxhi...

Vasili: Të mendojmë si Monika, kështu BE nuk do të jetë më ëndërr

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com