E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Ballkani Perendimor

Etiketim: Ballkani Perendimor

Rama apel Trumpi-t nga “The Telegraph”: Mos na lini të biem...

Në një intervistë për gazetën britanike “The Telegraph”, kryeministri Edi Rama flet për rrezikun rus në Ballkan, nga frika e largimit të vëmendjes amerikane...

Zyrtarë të NATO-s: Rusia po tenton ta destabilizojë Ballkanin Perëndimor

Administrata Trump ka vendosur të përkrahë kërkesën e Malit të Zi për t’iu bashkuar NATO-s, thonë zyrtarë të lartë amerikanë, vendim ky që mund...

Arben Çejku: Miqësia pa kushte e Tiranës me Serbinë po dëmton...

Flet për “Koha Jonë”, Arben Çejku, ish-ambasador në Kosovë dhe Maqedoni Intervistoi:  Marjana Doda Diplomati Arben Çejku i sheh zhvillimet e fundit në Kosovë si një...

Gallup: Shqipëria vend me angazhim të ulët social

Instituti amerikan Gallup ka realizuar një studim në lidhje me angazhimin në shoqërinë civile, qoftë kjo për dhurimin e fondeve apo edhe për dedikimin...

Paris, KE jep 96 milionë euro për hekurudha në Shqipëri, Kosovë...

Në samitin e Parisit për vendet e Ballkanit Perëndimor komisioneri për Zgjerimin Johannes Hahn ka thënë se Bashkimi Europian do të shpërndajë 150 milionë...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...