E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Ballkani Perendimor

Etiketim: Ballkani Perendimor

Ballkani Perëndimor: Një fushëbetejë e dezinformimit, që sa vjen e zmadhohet

Nga David A.Wemer Ndërsa demokracitë në mbarë botën, po përqiqen të luftojnë dezinformimin në internet, demokracitë në zhvillim të Ballkanit Perëndimor, “janë goditur nga një...

Hahn: BE duhet t’i realizojë premtimet për Ballkanin Perendimor

Komisionari për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë i BE-së, Johannes Hahn ka përmendur vitin 2025 si shumë të rëndësishëm për kredibilitetin e perspektivës evropiane...

Mogherini pret sot liderët e Ballkanit Perëndimor. S’konfirmohet pjesëmarrja e Ramës

Sot në Bruksel do të mbahet takimi me liderët e Ballkanit Perëndimor, me ftesë të përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini. Në këtë takim...

Ballkani Perëndimor, ministrat e Jashtëm takohen në Mal të Zi –...

Bashkëpunimi i ndërsjellë dhe më intensiv ka qenë edhe fokusi i takimit të ministrave të jashtëm të Ballkanit Perëndimor. Takimi dy-ditor i organizuar nga...

Eksperti gjerman: Ballkani Perëndimor trafikon armë në BE dhe kudo

Gjermania dhe Franca kryesojnë nismën në Ballkan: Një rajon pa armë ilegale deri në 2024. Eksperti gjerman Marcus Bleinroth flet për Deutsche Welle dhe...

Njohja e diplomave, vendet e Ballkanit Perëndimor hapin negociatat

Vendet e Ballkanit Perëndimor hapën negociatat për njohjen reciproke të kualifikimeve profesionale të mjekëve, dentistëve, arkitektëve dhe inxhinierëve civil në takimin e parë të...

Juncker thirrje vendeve të BE: Ta marrim Ballkanin Perëndimor në gjirin...

“Duhet të përcaktojmë në mënyrë përfundimtare përfshirjen e vendeve të Ballkanit Perëndimor pasi përndryshe, të tjerët do të marrin përsipër detyrën për t’u dhënë...

Të rinj nga Ballkani Perëndimor mblidhen në “Shtigje Rinore”

Mbi dyzet të rinj nga të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor u mblodhën sot në Tiranë për të marrë pjesë në aktivitetin “Youth Trail...

Një propozim i ri për Ballkanin Perëndimor

Dy eurodeputetët, Hannes Swoboda dhe Maria Eleni Koppa shprehin fuqimisht mbështetjen e tyre për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE, duke thënë se hapi...

Samiti BE-Ballkani Perëndimor: “Kosova dhe Serbia nuk do të fitojnë 100%”

Në Sofje të Bullgarisë zhvillohet sot samiti BE-Ballkani Perëndimor. Pritet që BE t’i japë një shtytje proceseve integruese, por samitin e ka komplikuar refuzimi...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Kastriot Islami: Reforma e dështuar…

Nga Kastriot Islami Reforma zgjedhore duket se ka dështuar fatkeqësisht pa nisur, sepse mbi të gjitha, Rama s’është...

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com