E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Balla

Etiketim: Balla

Balla takim me ambasadorin e ri: Gjermania, mbi 1 miliard euro...

Taulant Balla, kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me ambasadorin e ri të Gjermanisë në vendin...

Balla: Reformë zgjedhore me PD-në

Çdo ditë e më shumë po shtohen sinjalet për uljen në tryezën e reformës zgjedhore të opozitës jashtë parlamentare. Nga mbledhja e Asamblesë së PS...

Reforma zgjedhore, Balla: Gjiknuri nuk largohet, besimplotë se PD do reflektojë

"13 tetori është maratona e Tiranës dhe besoj se do të jetë ditë feste" kështu u shpreh kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant...

Balla takon zyrtarin e DASH, zbardh detaje nga biseda e tyre

Kriza politike në Shqipëri dhe rreziku rus në Ballkan kanë sjellë në Tiranë drejtorin për Europën Qendrore dhe Jugore në DASH, David Kostelancik. Një takim...

“Toyota Yaris”, Balla: Kujtesë Bashës të paguajë gjobën për shpifje

Ndërsa krydemokrati Lulzim Basha u paraqit sot në  Prokurori, ku sic u shpreh në një prononcim për mediat dhe informacion për cështjen “Toyota Yaris”...

Luftë e ashpër Fevziu-Balla, mblidhet urgjentisht Bordi ad hoc i udhëtimeve

Në mes të këtij zhegu përvëlues të muajit korrik, befas mbërriti edhe kulmi i rivalitetit të madh, mes dy udhëtarëve të famshëm të rruzullit...

Kutitë u mbushën me vota më 30 qershor? Balla hipnotizon: Janë...

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla i ftuar në studion e emisionit “Opinion” në “News 24” tha se pretendimet e opozitës se...

KQZ “ndez” dhe më shumë situatën, letër bashkive: Lexoni rezolutën e...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vazhdon të thellojë qendrimet e veta politike e partiake, të çuditshme po ashtu. Në një shkresë që u ka dërguar...

Në panik para publikimeve të BILD?/ Balla: Përgjimet, lojë politike. Prokuroria...

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla thotë se përgjimet e publikuara nga Bild janë një lojë politike. Nga foltorja e Kuvendit ai...

Zgjedhjet, Balla: Më 30 qershor fiton Shqipëria dhe demokracia

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla në një deklaratë për mediat sot, u tregua mjaft i prerë lidhur me zgjedhjet vendore dhe...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com