E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Babalja

Etiketim: babalja

Gjyqi i “Babales”, dëshmojnë 4 “Ermalët” e Policisë: S’e njohim Veliun

Katër efektivë policie të Komisariatit të Vlorës me emrin “Ermal” dëshmuan në procesin “Babalja” në Gjykatën e Tiranës. Njëri pas tjetrit dëshmitarët pohuan se nuk...

“Do kemi surpriza”, Salianji nga Gjykata: Proces i montuar

Ish-deputeti Ervin Salianji ka premtuar ‘surpriza’ të tjera për sa i përket çështjes së “Babales” dhe përgjimeve që me sa duket e kanë futur...

“Babalja”, Salianji mbërrin në Prokurori për t’u njohur me akuzën

Ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji ka mbërritur mëngjesin e sotëm në Prokurorinë e Tiranës, ku është thirrur në cilësinë e të pandehurit për dosjen "Babale",...

“Babalja”/ Gjykata e Tiranës pranon kërkesën e Ervin Salianjit

Kërkesa e deputetit të Partisë Demokratike, Ervin Salianji për moszgjatjen e mëtejshme të hetimeve për çështjen “Babalja” është pranuar nga Gjykata e Tiranës. Gjykata vendosi...

“Babalja”, Salianji: Procesi po zvarritet, hetimi politik

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji e ka cilësuar tërësisht në shkelje të ligjit zgjatjen e afateve të hetimit nga Prokuroria e Krimeve të...

“Babalja”, kërkohet shtyrja e hetimeve për Salianjin

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkon shtyrjen e afateve për deputetin demokrat, Ervin Salianji, i akuzuar për "kallzim të rremë" lidhur me dosjen e...

Salianji: Po mbyllet afera e lidhjes së shtetit me mafien

I ftuar në emisionin "5 pyetjet nga Babaramo", deputeti i PD-së, Ervin Salianji, një prej protagonistëve të dosjes "Babalja", thotë se prokuroria po e...

Droga e Babales, pas audio-përgjimit “bie” edhe “trafiku”, Krimet e...

Prokuroria për Krimet e Rënda kanë pezulluar hetimin e nisur për “trafik të narkotikëve” pas publikimit të audio-përgjimit të “Babales”. Dosja i është përcjellë...

“Babalja”, Apeli lë në burg Fredi Alizotin dhe ‘detyrim paraqitje’ për...

Gjykata e Apelit në Tiranë la të pandryshuar masën e sigurisë "arrest në burg" për Fredi Alizotin, i dyshuar si personi që aktroi zërin...

“Babalja”, Gjata: Procesi ndaj gazetarit i montuar politikisht

Për avokatin e gazetarit Jetmir Olldashi, Çlirim Gjata procesi ndaj klientit të tij është i montuar politikisht nga prokuroria për të shpëtuar fytyrën e...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com