E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Azilkerkues

Etiketim: azilkerkues

Rritet numri i azilkërkuesve nga Siria dhe Iraku në Kosovë

Të ikur nga lufta dhe zonat e konfliktit, një numër i madh i refugjatëve vijnë në Kosovë, për të vazhduar më pas transit drejt...

“Ocean Viking” shpëton 170 azilkërkues në misionin e parë

Më shumë se 80 emigrantë, burra dhe adoleshentë, pjesa më e madhe sudanezë, u shpëtuan sot nga anija “Ocean Viking” në brigjet e ujërave...

Franca kthen 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5...

Vijonë në Rinas, operacionet e përbashkëta të riatdhesimit të shtetasve shqiptarë të cilëve u është refuzuar azili në vendet e BE-së. Sot u kthyen 29...

Shqipëria, një ndër 10 vendet me më shumë azilkërkues

Shqiptarët vazhdojnë të renditen mes dhjetë vendeve nga kanë ardhur më shumë azilkërkues për vitin 2018, thuhet në raportin vjetor të Agjencisë Evropiane për...

Franca kthen 50 azilkërkues shqiptarë

Gjatë 24 orëve të fundit janë riatdhesuar në aeroportin ''Nënë Tereza'', rreth 50 shtetas shqiptarë, të cilët kanë shkelur rregullat e lëvizjes në zonën...

Mijëra sirianë kanë vërshuar në Shqipëri

Shqipëria raportoi rritjen e numrit të aplikimeve për azil. Krahasuar me 307 kërkesat në 2017-ën, deri në gusht të këtij viti u shënuan 3000...

Merkel kthen mbrapsht azilkërkuesit, do nisë dy chartera drejt Italisë në...

Dy avionë charter të mbushur me azilkërkues do të mbërrijnë nga Gjermania në Itali më datë 9 e 19 tetor duke kthyer pas të...

Xhafaj takon Avramopoulos: Është ulur me 30% numri i azilkërkuesve shqiptarë

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, gjatë vizitës dy ditore në Bruksel, zhvilloi një takim me Komisionerin për Migracionin, Punët e Brendshme dhe Shtetësinë të...

Spahiu: Qeveria hedh 10 mijë të papunë në “tregun” e azilkërkuesve

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu përmes një statusi në facebook shprehet se sipas të dhënave të INSTAT-it, 3.300 subjekte kanë mbyllur aktivitetin e tyre...

Franca kthehen 82 shqiptarë

82 shqiptarë u deportuan nga Franca dhe Britania e Madhe, ditën e sotme. Në Aeroportin e Rinasit fillimisht mbërriti një ‘charter’ nga Britania e...

EDITORIAL

Ish-ministri Manjani: Republika e Bosit!

Nga Ylli Manjani A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com