E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Azil

Etiketim: azil

S’ka azil, këtë javë Franca kthen 114 shqiptarë

Në vazhdën e kthimeve, edhe këtë javë në Rinas janë riatdhesuar shqiptarë, ndaj të cilëve vende si Franca i refuzon kërkesën për azil. ''Në...

Rinia “sytë” nga Europa, ekspertët: Reforma urgjente

Të dhënat e Eurostat flasin për numrin e lartë të azilkërkuesve nga Shqipëria. Nga janari në qershor të këtij viti 4,335 shqiptarë kërkuan azil...

Azilantët nga Shqipëria drejt BE-së, 4335 kërkesa në 6 muaj

Të dhënat e Eurostat mbështesin shqetësimin e Presidentit francez Macron për numrin e lartë të azilkërkuesve nga Shqipëria. Sipas Eurostat nga janari në qershor...

Policia spanjolle bastis “kampin” me 34 shqiptarë (VIDEO)

Shqiptarët vijojnë të kërkojnë azil edhe pse vende si Franca, Gjermania dhe Belgjika shprehen se vendi ynë është i sigurtë. 34 shqiptarë janë zbuluar...

Azil në Francë? Kryeministri Philippe: Kërkesat nga Shqipëria të papranueshme

Franca është mëse e shqetësuar nga kërkesat e larta për azil në këtë vend. Asambleja e Përgjithshme franceze me qeverinë e Presidentit Emmanuel Macron,...

Spahiu: Të parët në botë për azil, Rama do sjellë të...

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, përmes një postimi në facebook, thotë se shqiptarët janë të parët në botë si azilkërkues, duke ja kaluar edhe...

Shqipëria po shteron, 2000 kërkesa në muaj për azil

Shprehja “guri i rëndë në vendin e vet” duket se nuk po vlen më për shqiptarët. Me sytë përtej kufirit, themelet e së ardhmes...

Qeveria e Italisë: Shqipëria vend i sigurtë, mos kërkoni azil

Fluksi i shqiptarëve në BE për të kërkuar azil, ka prekur edhe Italinë. Për qeverinë italiane, të gjithë shqiptarët që do të mundohen të...

Valë e re emigrimi nga Shqipëria, pasiguria kthen sytë nga Gjermania

Shprehja "guri i rëndë në vendin e vet” duket se nuk po vlen më për shqiptarët. Me sytë përtej kufirit, themelet e së ardhmes...

Rritet ndjeshëm numri i shqiptarëve që kërkojnë azil në vendet e...

Teksa në vend situata socialo-ekonomike vijon të mbetet e rënduar, numri i shqiptarëve që aplikojnë për azil në vendet e BE-së, ka njohur sërish...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...

Historiani Jusuf Buxhovi: Rama po tradhton Kosovën më keq se Enver Hoxha

“Unë nuk besoj se Enver Hoxha do të tradhtonte Kosovën në këtë mënyrë. Ose nuk do të...