E hënë, Qershor 24, 2019
Ballina Etiketimet Azem Hajdari

Etiketim: Azem Hajdari

Miting në 1997/ Si i sfidonte Berisha plumbat në Lushnjën e...

Ishte viti i mbrapshtë 1997 dhe një prej qyteteve më problematike në vend, Lushnje, por kjo nuk e pengoi presidentin e asaj kohe Sali...

Azem Hajdari (i riu) shfaqet në protestën e opozitës, Spahiu: I...

I ndjeri Azem Hajdari, mund të ndihet krenar njëherë e mirë. Jo vetëm për historinë që shpatullat dhe guximi i tij i dhanë Shqipërisë...

8 Dhjetori, Berisha: Nderim tribunit legjendar Azem Hajdari

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka uruar për Ditën e Rinisë, kur 26 vite më parë studentët rrëzuan regjimin diktatorial nën udhëheqjen e Azem Hajdarit. “Tribun legjendar”...

Interpol ekstradon nga Gjermania dëshmitarin e vrasjes së Azem Hajdarit

Një personazh i njohur për policinë dhe publikun është ekstraduar mbrëmjen e sotme nga Gjermania. Burime zyrtare nga policia thanë se Interpol Tirana ka...

14 shtator 1998: Ja si sulmohej kryeministria

Si sot 14 shtator 1998 Godina e kryeministrit sulmohet nga mbështetës të ish presidentit të asaj kohe Sali Berisha duke kërkuar dorëheqjen e qeverisë...

Të pazbuluar e Azem Hajdarit, publikohen 50 fakte për jetën e...

Më 12 shtator 1998, vritet në Tiranë deputeti 35-vjeçar Azem Hajdari,  ish-udhëheqës i Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990, që çoi në përmbysjen e regjimit...

Sali Berisha: Azem ti je gjallë!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë pjesë në homazhet për nder të Azem Hajdarit, në 18 vjetorin e vrasjes. Berisha thekson se kreu i PD-së...

24 orë para vrasjes, dreka e fundit e Azem Hajdarit me...

Para 18 viteve, më 12 shtator 1998, u shënua një ngjarje e rëndë ndaj demokracisë dhe në vecanti të PD-së. Ajo mbrëmje, mori m...

Rrëfimi i Izet Haxhisë: Njerëzit e Berishës paguan Shullazin që të...

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Hazhia ka shkruar një status në profiline  tij në “Facebook” për ngjarjet e fundit në Shqipëri, ku u arrestua...

Pse u vra Azem Hajdari nga Haklajt? (VIDEO)

Shumë mistere mban vrasja e Azem Hajdarit, nga pjesëtarë të fisit Haklaj, të cilët më pas u ekzekutuan në mënyrë të habitshme, një e...

EDITORIAL

Fushata e PS në kisha është e dënueshme. Reagon ashpër Kisha Ortodokse

Fushata e PS për zgjedhjet e 30 qershorit jo vetëm nuk është e ligjshme dhe kushtetuese. por...

FORUM

Radio gjermane DW: Luftë dhe paqe e llojit Trump

Nga DW/ Çfarë strategjie po ndjek Donald Trump në Lindjen e Afërt dhe të Mesme? Me agresivitetin e...

“Ndryshimi i kufijve në Ballkan” po destabilizon Shqipërinë

PROF. DR. KASTRIOT ISLAMI  Dy pyetje shtrohen këto ditë në tavolinat e bisedave mes shqiptarëve: i) kush e mbështet...