E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Azem Hajdari

Etiketim: Azem Hajdari

Debati për Azem Hajdarin. Çollaku: Heronjtë nuk luftohen dot për së...

Nga Kreshnik Çollaku Sot Mustafa Nano ka bere nje provokim pa etik (pasi njeriu nuk mbrohet dot vete) meskin (pasi i pavertete ne fakte) ndaj...

Ish-deputetja e PD, Hajdarmataj: Azem Hajdari idhull i të gjithëve

Në Tropojë u ''rikthye'' Azem Hajdari. Personalitete nga bota e politikës, ishin bashkë në ceremoninë e përurimit të shtatores në bronx të Azem Hajdarit....

Shtatorja e Azemit, Patozi: Nderimi i vërtetë është ftesa për betejë

Në Tropojë sot u ''rikthye'' Azem Hajdari. Në qendër të qytetit u vendos shtatorja e heroit demokratik, për të cilën ish-deputeti i PD-së, Astrit...

Azemi rikthen Berishën në Tropojë: Luftoi për Shqipërinë Europiane (VIDEO)

Përurimi i shtatores së Azem Hajdarit, në qendër të qytetit të Bajram Currit, ka mbledhur demokratë e jo vetëm. Në këtë ditë të veçantë,...

Përurohet busti i Azemit, Basha: Vazhdon të na ndriçojë rrugën

Në ceremoninë e përurimit të shtatores së Azem Hajdarit në Tropojë, organizuar nga Bashkia e Tropojës, kreu i PD-së Lulzim Basha, shprehu gëzimin dhe...

VIDEO LIVE/ Përurohet shtatorja e Azem Hajdarit, nis ceremonia në Tropojë

Ka nisur në Bashkinë e Tropojës, ceremonia e përurimit të shtatores së Heroit të Demokracisë, Azem Hajdarit. Në përurimin e shtatores marrin pjesë personalitete të rëndësishme...

Rudina rrëfen këshillën e Azemit, fjalimi në një ditë të paharrueshme

Plot 19 vite më parë, në një atentat mafioz të cilit kurrë nuk iu provua prapavija politike, u vra tribuni i demokracisë dhe udhëheqësi...

Si e kanë treguar skenën e vrasjes së Azem Hajdarit katër...

I sapodalë nga zyra e Sali Berishes, Azem Hajdari, pas një sorollatjeje në korridor dhe një telefonate, kishte zbritur poshtë, duke u nisur për...

19 vjet pa Azem Hajdarin: Biografia e liderit me jetë të...

Vitet ’90-ta të shekullit të kaluar për Shqipërinë ishin vite epokale të saj. Në këtë kohë nga Universiteti i Tiranës doli studenti me guxim...

Mandati në breza, ja kush ka pasur babanë deputet

Ka vende që flasin për elita apo dinasti politike dhe nënkuptojnë karrierat e larta drejtuese të të njëjtës familje në breza. Shqipëria nuk ka...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Sali Berisha: Përgjigje Presidentit të Serbisë, Serbomadhisë Aleksandër Vuçiç! (II)

Nga Sali Berisha - (Vijim pjesa e dytë) Miq, ne konferencen e tij te shtypit te dt 20 korrik...

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...