E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Azem Hajdari

Etiketim: Azem Hajdari

Atentatori i Hajdarit “Qytetar Nderi”. Berisha: Të shporrim horrin Rama

Me votat e këshilltarëve të Partisë Socialiste, Këshilli Bashkiak i Hasit shpalli sot Gafurr Mazrrekun “Qytetar Nderi” të Hasit. Motivacioni për dekorimin e Mazrekut...

Publikohet për herë të parë dokumenti i SHIK për vrasjen e...

Në seancën e sotme gjyqësore ku ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhiaj kërkoi rihapjen e dosjes “Hajdari” avokati i tij paraqiti një dokument të...

Rihapet dosja e shekullit? Provat e Izet Haxhisë në gjykatë

Avokati i Izet Haxhisë, ish-truprojës së Sali Berishës të dënuar me 25 vjet burg për vrasjen e Azem Hajdarit paraqiti sot në Gjykatën e...

Kushëriri mori azil politik, djali i Azem Hajdarit kërkesë mediave

Kushëriri i liderit historik të lëvizjes studentore në Shqipëri Azem Hajdarit, Arbeni ka fituar statusin e azilantit politik në Francë. Arbeni, i cili është djali...

Vajza e Azem Hajdarit flet për herë të parë ekstradimin e...

E bija e Azem Hajdarit, Rudina Hajdari ka qenë e ftuar mëngjesin e sotshëm në emisionin "Ditë e Re" në "Ora News". Ajo ka folur...

I kërcënuar te burgu 302? Avokati i Haxhisë: Rihapim dosjen “Hajdari”

Një ditë pas ekstradimit nga Turqia, sot për mediat ka folur avokati ligjor i Izet Haxhisë, ish-truproja e Sali Berishës, ndaj të cilit Gjykata...

Ndihet si Rudina Hajdari apo vajza e Azemit?

55 vjetori i lindjes së heroit të demokracisë Azem Hajdari do të rikthente të dielën në Tropojë (11 mars 2018) vajzën e tij, Rudina...

Djemtë e Azem Hajdarit shoqërohen në polici

Dy djemtë e Azem Hajdarit janë ndaluar nga policia, pas kallëzimit për dhunë të ushtruar ndaj një personi. Kirjald Hajdari, 32-vjeç, dhe Azem Hajdari, 19-vjeç,...

Berisha: Gëzuar 8 dhjetorin, Azem, ti je gjallë!

Me rastin e 8 dhjetorit në ditën Kombëtare të Rinisë, urimet e personaliteteve të politikës nuk kanë munguar. Në një postim në facebook, ish-kryeministri...

Ish-ministri i PD rrëfen anën e panjohur: Pse Azemi s’kërkoi kurrë...

Nga Besnik Mustafaj Nuk kam njohur njeri me instinkt politik aq të mprehtë, sa Azem Hajdari. Kam patur rastin këto kohë  të shoh një përmbledhje...

EDITORIAL

Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”

-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë...

FORUM

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...

Një dramë që e dëmtoi Kosovën

Nga: Enver Robelli Para një viti Presidenti i Kosovës, i përkrahur nga kryeministri i Shqipërisë dhe që të...