E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Avokati

Etiketim: avokati

“Nuk do gjejë vrimë ku të futet”, avokati i Tufës flet...

Ish-kryetari i Institutit për Studimin e Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa ka vendosur t’i kundërpërgjigjet menjëherë deputetit socialist, Spartak Braho pas kërcënimeve të këtij...

Arta Vorpsi shkon te noteri, avokati Daci: Një akt që noterizon...

Avokati Jordan Daci i ftuar në emisionin “Real Story” në “Neës 24” tha se vendimi i Arta Vorpsi për të shkuar në noteri për...

Avokati Ngjela zbardh kërkesat e amerikanëve për Vuçiçin. Rama nuk është...

Avokati, Spartak Ngjela i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora zbuloi kërkesat e amerikanëve për Vucicin. Ngjela: Çfarë sjell si risi ardhja e këtyre...

Probleme të reja për të besuarin e Presidentit të SHBA, NYT:...

Rudy Giuliani, avokati personal i Presidentit Donald Trump, po hetohet nga prokurorët federal në Nju Jork për shkelje të mundshme të ligjit të lobimit. Kjo,...

EMRAT/ Ekzekutuan avokatin grek, dënohen me burgim të përjetshëm 3 shqiptarë

Gjykata e kryeqytetit grek Athinë ka dënuar me burgim të përjetshëm tre shqiptarë, të cilët akuzohen për vrasjen e avokatit të njohur grek Mihalis...

“Pas kokainës qendron Edi Rama”, babai i Gentian Malindit “plas” bombën:...

Babai i Gentian Malindit, avokati i njohur Ilir Malindit shprehet për Fax News se djali i tij nuk ka asnjë lidhje me kokainën që...

Gjokutaj: Një që të merr peng të jep xhevap, prokuroria nuk...

Avokati Genc Gjokutaj i ftuar në emisionin "360 Gradë" në RTV Ora teksa foli për informacionin sekret të SHISH për djegien e e parlamentit...

Arrestimi i ish-deputetit të PD-së, Policia bllokon avokatin e Klevis Balliut

Vendimi për të mbajtur nën arrest ish-deputetin demokrat Klevis Balliu ka shkaktuar reagime të forta të opozitës dhe qytetarëve të Tiranës, të cilën ka...

I grabitën 350 milionë lekë, zbardhet dëshmia e avokatit Edmond Saliu

Avokati  nga Durrësi Edmond Saliu, ka deklaruar para grupit  hetimor  se nuk kishte dijeni sa para ishin në kasafortën që i vodhën brenda në...

Grabitet banesa e një avokati në Durrës, i marrin 350 milion...

Grabitet banesa e një avokati në Durrës. Denoncimin e ka bërë vetë avokati Edmond Saliu, i cili është shprehur në kallëzimin e tij në polici...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...