Ballina Etiketimet Avokati amerikan

Etiketim: Avokati amerikan

Po festonte 62 vjetorin, avokati amerikan vdes në Everest

Një avokat amerikan është personi i 11 që vdes duke zbritur Everestin në 10 ditët e fundit. Banori i Colorado, John Kulish, 62 vjeç,...

Si mund t’i shpëtojë deportimit nga SHBA një emigrant ilegal pas...

Avokati amerikan Kieran Both Avokati Kieran Both u përgjigjet pyetjeve të lexuesve lidhur me çështjet eemigracionit në SHBA. Këto ditë, nga një lexues i ka ardhur...

Avokati amerikan: Bashkimi me bashkëshortin kur gruaja ka ‘Green Card’

Çështje të Emigracionit: Avokati Kieran Both u përgjigjet letrave të lexuesit: E.Q. nga Shqipëria na ka dërguar këtë letër: Përshëndetje Z. Both. Gruaja ime ka “green card”...

A mund të kthehem në SHBA, 2 vjet pasi jam kthyer?...

Emigracion: Avokati Kieran Both u përgjigjet pyetjeve të lexuesve Një lexues na shkruan: Unë hyra në SHBA ilegalisht  në 2003. U ktheva në vendin tim...

Avokati amerikan jep sqarime për Green Card mbi bazën e martesës

Avokati Kieran Both u përgjigjet pyetjeve të lexuesve. Në letrën e saj një lexuese e rubrikës  sonë na shkruan : Unë jam martuar me shtetas...

Avokati amerikan: Fëmijët e emigrantëve pa dokumenta të mos dalin nga...

Çështjet e emigracionit në SHBA, të trajtuara nga avokati Kieran Both, këtë radhë prekin rastet kur çështja e aplikantit mbyllet administrativisht. Një lexues shkruan Në vitin 2016 unë...

EDITORIAL

Presidenti: Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një reagim publik në Facebook, shkruan se në 13 tetor duhet...

FORUM

Prekja e gazetarëve, fundi i një Kryeministri

Nga Albana Vokshi Gjuha e urrejtjes së Edi Ramës, dhuna e vazhdueshme verbale, psikologjike, institucionale si dhe fizike,...

SPAK-u dhe reforma si PPP-të!

Nga Flamur Vezaj - Te nisesh reformen e drejtesise ketu e 5 vite me pare me modelin e...