E mërkurë, Shtator 18, 2019
Ballina Etiketimet Avionëve

Etiketim: avionëve

Lista e gjatë e avarive të avionëve qeveritarë gjermanë

Në Gjermani ndodh herë pas here, që avionët qeveritarë të mos startojnë për shkak të avarive. Së fundmi duhej të udhëtonte me vonesë në...

Edhe SHBA ndalon fluturimet e avionëve “Boing 737-8 e 737-9 MAX”

Edhe SHBA ndalon fluturimin mbi hapësirën e saj ajërore avionët “Boeing 737 MAX”. Lajmin e ka dhënë vetë presidenti Trump, i cili lajmëroi se...

Vonesat e avionëve, Aviacioni Civil: 55% e ankesave të pasagjerëve s’janë...

Pavarësisht se ka një rritje të numrit të kompensimeve për vonesat apo anulimet e fluturimeve nga aeroporti ndërkombëtar “Nënë Tereza”, të dhënat e Autoritetit...

Prodhuesi i avionëve, “Bombardier”, shkurton qindra vende pune në Irlandën e...

Prodhuesi i avionëve Bombardier njofton se do të shkurtojë rreth 490 vende pune në Irlandën e Veriut. Lajmi vjen pasi firma kanadeze tha se...

Me ikjen e emigrantëve, shtrenjtohen biletat e avionëve

Fundjava ka shënuar një fluks udhëtarësh që kanë zgjedhur aeroportin e  Rinasit për të fluturuar drejt destinacioneve europiane. Ndër vite, të dhënat tregojnë se numrin...

EDITORIAL

Pas Shkodrës, Rilindja e kryeministrit humbet dhe bashkinë e Vorës

Kandidati i PS-së që fitoi zgjedhjet moniste në Vorë më 30 qershor, Agim Kajmaku i njohur dhe...

FORUM

Atletet, brekushet e zhgarravinat

Nga Kastriot Islami 1.Tre maskat e përdorura në komunikimin publik janë atletet, brekushet dhe zhgarravinat. Përdorimi i këtyre...

Veton Surroi: Porosia për Zgjerimin që jep emërimi i hungarezit Trocsanyi, si Komisioner

Nga Veton Surroi Von der Leyen, me apo pa qëllim, i ka evituar deri tash përgjigjet në pyetjet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com