E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Avionë luftarakë

Etiketim: avionë luftarakë

Tensionet/ Avionë luftarakë turq shkelin hapësirën greke, reagon Athina: Provokim

Ne vijim te nje situate te tensionuar mes dy vendeve, Greqia akuzon Turqine per provokim. Reagimi vjen pasi dy avione turq raportohet se kane shkelur...

Gjenerata e pestë e aeroplanëve, ushtria ruse do të pajiset me...

United Corporation për prodhimin e avionit deri në fund të vitit do të nënshkruajë një marrëveshje mbi dërgesat e gjeneratës së pestë SU-57 për...

Panik mbi Detin e Zi, 6 avionë luftarakë rusë tentojnë të...

RUMANI-Avionë luftarakë britanikë interceptuan gjashtë bombardues rusë mbi Detin e Zi, që po kalonin pranë hapësirës ajrore të NATO-s, sipas një komunikate të “Royal...

Çfarë po ndodh? Kroatët shoqërohen nga dy avionë luftarakë rusë

Franca është fituese e Kupës së 21-të të Botës, por Kroacia po quhet gjerësisht si “fituesja” morale. Kombëtarja ballkanike bëri një kampionat të mrekullueshëm duke...

Bullgaria do të blejë avionë luftarakë nga aleatët e NATO-s

Parlamenti i Bullgarisë ka miratuar një plan për të shpenzuar 2 miliardë dollarë për të blerë 150 makina ushtarake dhe 16 avionë të rinj...

FOTO/ 4 avionë luftarakë RAF bombardojnë rezervat e armëve kimike të...

Mbretëria e Bashkuar ka angazhuar katër Tornado RAF për një goditje të shënjestruar saktë dhe të kufizuar mbi Siri, njoftoi BBC para pak minutash. SHBA...

VIDEO/ Avionë luftarakë serbë fluturojnë mbi Preshevë

Mëngjesin e sotëm në zonën e Preshevës janë parë avionë luftarakë, të cilët fluturonin në një lartësi shumë të vogël. Avionët luftarakë janë serbë dhe...

Çfarë po ndodh? Rusia dërgon dy avionë luftarakë në Serbi

Një aeroplan transportues nga Rusia, Antonov – 124, ka dërguar dy avionë luftarakë MiG-29 në Serbi, një marrëveshje kjo që përfshin dërgimin e 6...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Tre vite nga votimi i reformës në drejtësi, reagon Xhixho: Sot maxhoranca kontrollon dhe gjyqësorin

Nga Erisa Xhixho * Sot 3 vite më parë u miratuan ndryshimet kushtetuese që i dhanë jetë reformës...

Reforma në drejtësi, më e dështuara që nga viti 1990

Nga Neritan Sejamini - Reforma në drejtësi është ndoshta reforma më e dështuar dhe me pasojat më...