Ballina Etiketimet Autostrada

Etiketim: autostrada

Vjen një lajm i mirë për autostradën Tiranë-Elbasan, hapet për qarkullim...

Autoriteti Rrugor shqiptar njofton se duke nisur nga data 14 mars do të hapet njëri krah i autostradës Tiranë – Elbasan. Më konkretisht pjesa që...

Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës, Policia: Kush vjen për Tiranë t’i bjeri nga...

Ashtu siç ishte denoncuar nga disa përfaqësues të opozitës se ditën e nesërme do të bllokohen disa akse rrugore në vend sipas të cilëve...

Devijohet sërish trafiku në autostradën Tiranë – Durrës, ja ku

Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftoi për një devijim tjetër trafiku në autostradën Tiranë – Durrës. “Në segmentin rrugor Tiranë-Durrës, tek CityPark dhe Ford për referencë,...

Dëbora “paralizon” Europën, shumë autostrada do të mbyllen

Europa është e gjitha pothuajse e izoluar nga dëbora. Reshjet e shumta dhe temperaturat nën zero kanë bërë që shumica e europianëve të qëndrojnë...

Bie projekti fillestar për Tiranë-Durrës, qeveria shton koston me 20 mld...

Plani për zgjerimin e rrugës Tiranë-Durrës është i hershëm, që në vitin 2007, por gjithmonë qeveritë kanë qenë të dyzuara nëse do të ndërtohej...

Buxheti 2019, Ahmetaj: Autostrada Tiranë-Durrës do zgjerohet me 3 korsi

Buxheti i qeverisë për vitin 2019 është prezantuar në konferencën e kryetarëve të parlamentit. Ministri Arben Ahmetaj pranoi se edhe për vitin tjetër, parashikohet...

Qeveria do japë me koncesion autostradën Tiranë-Durrës, ja ç’parashikohet

Qeveria shqiptare ka planifikuar të nënshkruaje edhe tre kontrata të reja koncensionare në infrastrukturën rrugore dhe aeroportuale. Ndër to spikat dhënia me koncesion e...

Vasili: Italia shtetëzon autostradat, Rama i bën me pagesë

Kreu i grupit të deputetëve të LSI-së në kuvend, Petrit Vasili, shkruan se qeveria Italiane është në fazën e shtetëzimit të autostradave, ndërsa qeveria...

Përfundojnë punimet, nesër hapet autostrada Tiranë-Durrës

Pas përfundimit të punimëve për asfaltimin e segmentit Tiranë-Durrës, ditën e nesërme kjo rrugë do të jetë e hapur për të gjithë qytetarët. Lajmin e...

Autostrada Tiranë-Durrës, njoftim i rëndësishëm nga ARRSH, ja segmenti që bllokohet...

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia e Qarkullimit Rrugor informojnë median dhe opinionin publik se në vijim të ndërhyrjes emergjente për riparimin e shtresave asfaltike në autostradën Durrës...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...