E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Autorja

Etiketim: autorja

Modelja e njohur: Jam e keqja e shtëpisë, bashkëshorti “mashtrohet” nga...

Ata mund të jenë prindërit më të këndshëm që keni parë, por zënkat për fëmijët janë të mëdha. Modelja dhe autorja, Chrissy Teigen ka zbuluar...

Shkruajti “Si të vrasësh burrin”, autorja akuzohet se ekzekutoi të sajin

Nancy Brophy, 68-vjeçare ka shkruar një libër të titulluar “Si të vrasësh burrin tënd”. Por, ky titull në dukje ironik, duket se ka pas...

Irma Kurti, “Në pragun e një dhimbjeje”

Poetja dhe shkrimtarja e mirënjohur Irma Kurti prezantohet përpara lexuesit shqiptar me librin e saj më të ri titulluar: “Në pragun e një dhimbjeje”...

EDITORIAL

Ramushi-pabesia e politikanëve dhe zemërimi i popullit kosovar

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen për t'u paraqitur në gjykatën ndërkombëtare për krime lufte në Hagë. Ai dy...

FORUM

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...

Teoria e Kaosit dhe Reforma në Drejtësi

Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Teoria e Kaosit shpjegon sistemet dinamike, të cilat janë jashtëzakonisht të ndjeshme ndaj...