E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Autoriteti i Mediave Audiovizive

Etiketim: Autoriteti i Mediave Audiovizive

AMA: Kërcënimi i gazetarit Ylli Rakipi, rast i përsëritur i presionit...

Autoriteti i Mediave Audiovizive ka dënuar sot kërcënimet ndaj gazetarit Ylli Rakipi. Në një deklaratë për mediat, AMA shprehet se "solidarizohet me z. Rakipi...

Më 31 korrik 2018 në Tiranë e Durrës fiket analogu, qytetarët...

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) njofton se data përfundimtare e mbylljes së transmetimeve analoge në qarkun Tiranë dhe qarkun Durrës është 31 Korrik 2018. “Teleshikuesit...

Televizionet/ Përfundon dixhitalizmi tokësor në qarkun e Korçës

Pas qarkut të Beratit, tashmë dhe në atë të Korçës, Autoriteti i Mediave Audiovizive, AMA, ka përmbyllur me sukses procesin e dixhitalizimit të transmetimeve...

Nuk ka dekoder në treg. AMA shtyn mbylljen e kanaleve toksore në...

Autoriteti i Mediave Audiovizive AMA, njofton se afati për mbylljen e transmetimeve analoge në qarqet Tiranë – Durrës i parashikuar të ishte më datë...

S’ka më televizor me antena, nga 30 qershori, Tirana e Durrësi...

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA),  si institucioni që mban rol themelor në procesin e kalimit në transmetimet numerike, njofton se data përfundimtare e mbylljes...

Autoriteti i Mediave Audiovizive: Të gjenden autorët e rrahjes së gazetarit

Autoriteti i Mediave Audiovizive, AMA ka reaguar sot për rrahjen e gazetarit, Elvi Fundo. AMA shpreh shqetësim të thellë për aktin e goditjes brutale...

EDITORIAL

Analisti shpërthen “bombën”: Jo vetëm djegie e Parlamentit, por dhe vrasje për trazira me 8 qershor

Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka dhënë detaje të tjera lidhur me dokumentin e SHISH, ku...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com