E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Autobusë

Etiketim: autobusë

Kosova nuk lejon kalimin tranzit të autobusëve të Bajram Currit drejt...

Pesë  autobusë të linjës Bajram Curri- Kosovë- Tiranë nuk lejohen ta kalojnë pikën doganore të Morinit. Gazetari i RTV Ora në Kukës, informon se autobusët...

Katër autobusë me protestues opozitarë nisen nga Berati

Ashtu siç edhe është parashikuar, opozita do të organizojë mbrëmjen e sotme protestës e saj të radhës, kundër kryeministrit Rama. Opozita lokale në Berat...

Ja se si Rama po mbledh me autobusë administratën në qytetet...

Ndërsa opozita po bëhet gati për protestën e madhe që do të mbahet nesër përballë Kryeministrisë, Rama po përgatitet të zhvillojë spektaklin e radhës...

Krijohet kolona më e gjatë me autobusë

Indianët janë një nga shtetet që kanë më së shumti rekorde të thyera të regjistruara në librin “Guinnes”, shkruan Albeu.com Ata së fundi kanë krijuar...

Policia në “sitë” autobusët e furgonët, gjoba shkelësve

Policia e Qarkullimit Rrugor ka zbarkuar në rrugë, ndërsa po kalon në ‘sitë’ të gjithë mjetet e transportit publik, autobusë dhe furgona. Vetëm gjatë...

Sot protesta, nisen qytetarët me autobusë nga rrethet drejt Tiranës

Opozita shqiptare do të zhvillojë sot një protestë para Kryeministrisë në orën 12:00, për anulimin e zgjedhjes së kryeprokurores së përkohshme Arta Marku, largimin...

Emigranti shqiptar që nisi një biznes me $800: Si ia doli...

Armir Harris emigroi drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës bashkë me familjen e tij kur ishte vetëm 16 vjeç. Ata u vendosën në Atlanta,...

15 autobusë të rinj në linjën e Paskuqanit (FOTO)

Punimet për rrugën “Demokracia” 7 km nga Ura e Institutit deri në Babrru, janë drejt fundit. Përfundimi i këtij investimi tejet të rëndësishëm të...

8 Marsi / Transporti publik falas, gratë dhe vajzat falenderojnë Veliajn:...

Ju zonja që në ditën e gruas urdhëtoni me autobus urban, mos paguani për biletën tuaj. Bashkia u kërkoi shoqërive të transportit urban që udhëtimi...

Njihuni me autobusët pa shoferë që po ecin rrugëve të Francës...

Bashkia e Parisit në Francë ka vënë në dispozicion të qytetarëve “autobusët pa shoferë” me qëllim reduktimin e ndotjes së ajrit, që në muajt...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...