E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Austriakë

Etiketim: austriakë

Presidenti Meta promovon librin mbi humanisten austriake, Marianne Graf

Në një ceremoni solemne të zhvilluar në mjediset e Institucionit të Presidentit të Republikës, u promovua sot libri i Lindita Sinës kushtuar veprimtares humaniste...

Vjenë, një në shtatë austriakë rezulton i varfër

Rreth 1,25 milionë (14,4 %) austriakë janë në rrezik varfërie, sipas Institutit austriak të Statistikave. Kjo nënkupton ata përfitojnë më pak se 1 238 euro...

Ministrja e Jashtme austriake mbështet “diplomacinë vallëzuese”

Diplomati më i lartë i Austrisë ka lavdëruar vallëzimin si një mjet diplomatik. Ajo u kritikua për vallëzim me presidentin rus Vladimir Putin në...

Fluksi i emigrantëve, policë dhe ushtarë austriakë stërviten për t’u mbrojtur...

Me 500 policë dhe 200 ushtarë, qeveria konservatore e djathtë e Austrisë demonstroi vullnetin e saj, për të kthyer refugjatët në kufi. Në mëngjes...

EDITORIAL

Miliarderi George Soros dhe debatet për ndikimin e tij në Shqipëri

Nga Zëri Amerikes/ Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com