E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Austriakë

Etiketim: austriakë

Presidenti Meta promovon librin mbi humanisten austriake, Marianne Graf

Në një ceremoni solemne të zhvilluar në mjediset e Institucionit të Presidentit të Republikës, u promovua sot libri i Lindita Sinës kushtuar veprimtares humaniste...

Vjenë, një në shtatë austriakë rezulton i varfër

Rreth 1,25 milionë (14,4 %) austriakë janë në rrezik varfërie, sipas Institutit austriak të Statistikave. Kjo nënkupton ata përfitojnë më pak se 1 238 euro...

Ministrja e Jashtme austriake mbështet “diplomacinë vallëzuese”

Diplomati më i lartë i Austrisë ka lavdëruar vallëzimin si një mjet diplomatik. Ajo u kritikua për vallëzim me presidentin rus Vladimir Putin në...

Fluksi i emigrantëve, policë dhe ushtarë austriakë stërviten për t’u mbrojtur...

Me 500 policë dhe 200 ushtarë, qeveria konservatore e djathtë e Austrisë demonstroi vullnetin e saj, për të kthyer refugjatët në kufi. Në mëngjes...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...