E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Austriak

Etiketim: austriak

Kur nobelisti Peter Handke shante shqiptarët dhe boshnjakët: Shkoni në ferr…

Shkrimtari austriak Peter Handke ka fituar sot çmimin Nobel për letërsi, nga Akademia Suedeze. Shkrimet e Peter Handke kanë qenë kontroverse. Duke u rritur afër...

Vdes politikani, ndihmoi në avancimin e çështjes së Kosovës

Diplomati austriak, Albert Rohan, ka vdekur në moshën 83-vjeçare, ka njoftuar ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë. Rohan së bashku me të dërguarin...

Kurz: Serbia në BE vetëm nëse arrin te një zgjidhje me...

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, tha të hënën në Beograd se është e rëndësishme që dialogu midis Beogradit dhe Prishtinës jo vetëm të vazhdojë, por...

Pakult: T’i shtyjmë festën Skënderbeut, ja dallimi mes Gurit dhe Soue

Trajneri i Kukësit, Peter Pakult, ka folur sot në konferencën e zakonshme për shtyp para super ndeshjes së kësaj fundjave ndaj Skënderbeut. Strategu austriak...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...

Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen BASHKURTI Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...