E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Audrey Glover

Etiketim: Audrey Glover

PD, kallëzim për 30 qershorin: 7 pikat që rrëzojnë votimet e...

Partia Demokratike i kërkoi Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Marku, të mos pengojë hetimet për krimet zgjedhore. Nëpërmjet një letre të datës 12 Korrik,...

Raporti për votimet e 30 qershorit, Glover takim me Zgurin

Përfaqësuesja e misionit të ODIHR, Audrey Glover ka mbërritur në ambientet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për t’u takuar me kryetarin Klement Zgurin. Shefja...

Kryemadhi pret drejtuesen e misionit të OSBE/ODIHR, Audrey Glover

Drejtuesja e misionit të OSBE/ODIHR-it, Audrey Glover po zhvillon një takim me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi në selinë e LSI-së. Mësohet se Kryemadhi...

Pas Bashës, shefja e misionit të OSBE/ODIHR takon kryetaren e KLGJ

Pas takimit me kryetarin e PD, Lulzim Basha shefja e misionit të OSBE/ODIHR, Audrey Glover ka takua edhe kryetaren e Këshillit të Lartë Gjyqësor...

Basha takon shefen e misionit OSBE/ODHIR

Lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë kësaj jave do të këtë takime me partitë aleate dhe me strukturat drejtuese të PD-së, për të...

30 qershori, Glover takim me përfaqësuesit ndërkombëtarë të OSBE

Misioni i OSBE/ODIHR për Vëzhgimin e Zgjedhjeve në Shqipëri vijon lëvizjet për zbardhjen e raportit përfundimtar, për të certifikuar zgjedhjet e 30 qershorit, të...

Glover takon ambasadorët e BE-së në Shqipëri

Drejtuesja e misionit të OSBE/ODIHR-it, Audrey Glover është takuar me ambasadorët e vendeve të BE-së në Shqipëri. Glover ka njohur përfaqësuesit e komuniteteve ndërkombëtare me...

”30 Qershori i pazakontë”, Glover: Nuk pati kandidatë kundërshtarë

Autoritetet shqiptare të vendosin ҫfarë do bëjnë me rezultatet e 30 qershorit, ka thënë për Deutsche Welle, Ambasadorja Audrey Glover, drejtuese e misionit të...

OSBE godet ashpër besueshmërinë e KQZ: Ka qenë jo transparente

Shefja e misionit të vëzhguesve të OSBE/ODIHR, Audrey Glover tha se popullata në vend ishtë në një situatë konfuze në të gjithë vendin. Ndërsa...

OSBE/ODIHR: Në 30 qershor zgjedhësit nuk patën mundësi zgjedhjeje

Audrey Glover, Drejtuese e Misionit të ODIHR-it për Vëzhgimin e Zgjedhjeve, deklaroi në një konferencë për mediat se zgjedhjet e 30 qershorit u zhvilluan...

EDITORIAL

Tërmet, panik dhe kaos dje në Shqipëri. Lëkundjet vazhdojnë Durrës-Tiranë

-Ky ishte tërmeti më i fortë që prej 15 prillit të vitit 1979. Shqipëria ndodhet në një...

FORUM

Gazeta prestigjioze franceze/ Ja tërmetet që kanë shkatërruar Tepelenën (1921), Vlorën (1930) dhe Korçën (1931)

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 22 Shtator 2019 Gazeta prestigjioze franceze “Excelsior” ka botuar disa shkrime në lidhje...

Urgjentisht…

Nga Kastriot Islami Tërmeti i djeshëm dhe të gjithë ato që kanë pasuar atë dje, mbrëmë, natën dhe...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com