E mërkurë, Qershor 19, 2019
Ballina Etiketimet Athine

Etiketim: Athine

Sekuestrohet 155 kg hashash në Athinë, pranga 3 shqiptarëve

Një sasi e madhe hashash është kapur pranë Athinës, ndërsa janë arrestuar 3 shtetas shqiptarë. Mësohet se një operacion i madh policor është zhvilluar...

Parcelë me kanabis në mes të Athinës, arrestohen 4 shqiptarë

Parcelë me 1000 rrënjë ujore kanabis ka zbuluar policia greke në qendër të Athinës, në zonën Burnazi, madje mes ndërtesave dhe zonës argëtuese plot...

Athinë, shpërthim në konsullatën ruse

Një shpërthim i fuqishëm me granatë ka tronditur kryeqytetin e Greqisë, në orët e para të mëngjesit. Mediat greke shkruajnë se në orën 03.50,...

Athinë, dy shqiptarë arrestohen për 45 kg marihuanë

Një sasi prej 45 kg marihuanë është sekuestruar nga policia greke në Athinë. Gjatë kontrolleve në një automjet dhe në tri banesa në "Kalithea", kanë...

Kemi Inva Mula, por kemi edhe Niko Dhales

Nga Agim Xhafka - Titulli duhet shpjeguar. Më poshtë është një foto, një poster i teatrit La Scala di Milano,teatrit të famshëm. I cili kerkoi...

Nga konflitet te takimi i fundit, zbardhet vizita e Merkel në...

Kancelarja Angela Merkel, ndryshe nga vizita e vitit 2014, u prit kësaj here me shumë mirënjohje në Athinë. Tsipras dhe Merkel bëjnë bilancin e...

Merkel në Athinë, Tsipras: Vini në një Greqi krejtësisht tjetër

Kancelarja Angela Merkel, ndryshe nga vizita e vitit 2014, u prit kësaj here me shumë mirënjohje në Athinë. Tsipras dhe Merkel bëjnë bilancin e...

Sulmohet ambasada e SHBA në Athinë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Athinë u sulmua në orët e para të së hënës nga pjesëtarë të grupimit anarkist “Rubikoni”. Sulmi, që...

U zhduk para 9 ditësh, shqiptarja gjendet në Athinë

31 vjeçar ja shqiptare, e identifikuar si Aurora Mici, e humbur në kufirin greko – shqiptar, u gjet në Metaxourgeo. Aventura e 31-vjeçares, Aurora...

Vrau me thikë afganin në Athinë, arrestohet shqiptari

Policia greke ka arrestuar gjatë ditës së sotme shqiptarin, i cili dyshohet si autori i vrasjes së afganit me thikë mbrëmjen e së shtunës...

EDITORIAL

BE nuk hap negociatat. Dështim i qeverisë Rama

-Nga dje populli opozitar filloi rrethimin e KZAZ-ve, duke i djegur për të mos lenë shpurën qeveritare...

FORUM

Apeli i Veton Surroit: Shqipëria po shkon drejt humnerës

Nga Veton Surroi Po të ishte Shqipëria ndërmarrje ekonomike me aksione në bursë ndërkombëtare, menaxhmenti i saj do...

Armand Shkullaku: Organizata e Rilindjes duhet të shkrihet

Nga Armand Shkullaku- Përgjimet mbi organizatën e strukturuar të Rilindjes dhe, mbi të gjitha, reagimi i saj...