E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet AT Zef Pllumi

Etiketim: AT Zef Pllumi

Kur At Zef Pllumi thoshte: Pa iu ndërruar truri këtij populli,...

TIRANË- Pa njohur të shkuarën e trishtueshme, nuk kemi si t’i afrohemi të ardhshmes së panjohur. Dosja.al kthen sytë kohë më përpara, në një kënd të faqes...

Rrëfimi i At Zef Pllumit: Si i përdori hetuesi Shyqyri Çoku...

Një prej hetuesve të periudhës së komunizmit, Shqyri Çoku, i ndarë sot nga jeta në moshën 90 vjeçare, është përshkruar me mjeshtëri në librin...

10 vjet pa At Zef Pllumin, Shkodra përkujton françeskanin e mirë

Në përkujtim të 10 vjetorit të ndarjes nga jeta të At Zef Pllumit u prezantuan për herë të parë 8 botime të plota, përfshirë...

Tashmë edhe producente/ Keda Kaceli, një emër shqiptar me suksese ndërkombëtare

Nga Albina Gjergji “Nuk është liria ajo që mungon, mungojnë burrat dhe gratë e lira”, me këtë shprehje të Leo Longanes-it, fiksuar në posterin mbi...

Shqiptarja Keda Kaceli producente e një filmi në ndihmë të komunës...

U prezantua në Romë promovimi i filmi kinematografik “Riso, amore e fantazia” me producente, shqiptaren Keda Kaceli, Presidente e FinMedia Group. Mbi këtë projekt të ri...

“Rrno për me tregue”, aktori Derhemi rikthen At Zef Pllumin në...

Është rikthyer në qytetin e Shkodrës vepra monumentale e At Zef Pllumit, “Rrno për me tregue”. Këtë herë ajo u ngjit në skenën e teatrit...

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...

BE dhe SHBA imponuan shtyrjen dy herë të zgjedhjeve në Maqedoni. Po në Shqipëri

Nga Petrit Vasili - BE dhe SHBA imponuan shtyrjen dy here te zgjedhjeve ne 2016 ne Maqedoni...