E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Astiri

Etiketim: Astiri

PD kallëzon policinë për dhunën ndaj banorëve të Unazës së Re

Ish-deputeti i PD, Klevis Balliu dhe sekretari për çështjet ligjore Çlirim Gjata do të kallëzojnë Policinë për dhunën ndaj banorëve të Unazës së Re Balliu...

PS largon përfaqësuesit e saj nga emisioni për ”Astirin”

Ka nisur me rreth 10 minuta vonesë emisioni “Open” i gazetares Eni Vasili në Top Channel mbrëmjen e së enjtes. Shkak është bërë tërheqja...

Përplasja tek Astiri, Balliu: Policia hodhi gaz lotsjellës në ambiente të...

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu ka akuzuar policinë se ka ushtruar dhunë barbare ndaj banorëve të Astirit dje gjatë aksionit për prishjen e 33...

“Lufta në Astir”, Gjekmarkaj i kthehet Maznikut: As Sadam Huseini kundër...

Në studion e emisionit “Real Story” në “News 24” u zhvillua një debat i ashpër mes të ftuarve për përplasjen e sotme në zonën...

Dhuna dhe aksioni i IKMT në “Astir”, PDIU akuza Ramës: Plotësoi...

Partia e PDIU-së ka reaguar për aksionin e IKMT-së në zonën e “Astirit”, aty ku 33 banesa u prishën sot për t’i hapur rrugë...

Situata tek Astiri/Braimllari: Dëmshpërblim me çmimin e tregut, dënime për dhunuesit...

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, në një intervistë në ''Ora News'', ka komentuar dhunën ndaj banorëve dhe aksionin në ''Unazën e Re'',...

Përfundon aksioni i IKMT-së, shemben 33 objekte në “Astir”, shoqërohen 20...

Ka përfunduar aksioni i IKMT-së në zonën e “Astirit”. Raportohet se 33 objekte në këtë zonë janë shembur, ndërsa menjëherë ka nisur puna për...

FOTO/ “Shkopi i të fortëve nuk e ndaloi”, avokati publikon fotot...

Avokati Artan Manushaqe ka publikuar në Facebookun e tij fotot se një banorë i Astirit është dhunuar gjatë ditës së sotme. Manushaqe shkruan se Çerçiz...

Vajza me këmbën e thyer në spital shpërthen në lot: Kjo...

Një nga banorët e lënduar nga aksioni i sotëm i policisë së shtetit, e cila ndodhej në spital pasi kishte dëmtuar këmbën, në një...

“Rama si Millosheviçi”, Paloka siguron banorët e Astirit: PD në qeveri...

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka së bashku me ish-deputetët e tjerë të opozitës ndodhet në mbështetje të banorëve të Unazës së re. "Partia Demokratike ka...

EDITORIAL

Fyeu protestuesit, Presidenti shpall “non grata” ambasadorin e OSBE, Bernd Bochardt

Presidenti Ilir Meta ka shpallur non grata ambasadorin e OSBE në Tiranë, Bernd Bochardt. Vendimi i kreut...

FORUM

Dvorani dhe manovra për kurth Presidentit. Avokati Popullit nxjerr dokumenta

Po zbardhet krejt skema mafioze e lojës së PS me kryetarin e KED, Ardian Dvorani për të...

Dëshmori Artan Cuku- Meteori që s’do shuhet kurrë

Mirënjohje dhe krenari për Dëshmorin më të ri Dibrës Nga Dr. Hasan Shkëmbi           ...