E shtunë, Tetor 19, 2019
Ballina Etiketimet Asambleja

Etiketim: asambleja

Mungesa e Blushit në Asamble Rama: Nuk e di, s’me ra...

Në mbyllje të punimeve të Asamblesë së Partisë Socialiste, Edi Rama ka bërë një koment të shkurtër në interes të gazetarëve. I pyetur nëse...

Asambleja e PS, Kokëdhima i kthen kurrizin Ramës

Kryeministri Edi Rama para se të nis Asambleja e Kombëtare e Partisë Socialiste ka preferuar të konsumojë një kafe me kolegët e tij të...

PS mbledh sot paradite Asamblenë Kombëtare

Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste do të mblidhet paraditen e sotme ndërsa do të miratihë një sërë vendimesh mes tyre dhe kuotizacionin e anëtarësisë...

E shtuna përplasje Rama-Shoqëri civile

Kur pritej nga Qeveria dhe Kryeministri Edi Rama të reflektonte për miratimin e ligjit të importit të mbetjeve ka ndodhur e kundërta. Në kulmin...

Edi Rama: Ose votoni reformën në drejtësi, ose do të përvëloheni...

Mbledhja e Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste kishte në qendër të debatit zgjedhjen e strukturave të reja, përjashtimin e Ben Blushit, largimin e Namik...

Zgjedhja në Asamble, Koço Kokëdhima i tregon dhëmbët Gramoz Ruçit

Deputeti i Partisë Socialiste, Koço Kokëdhima ka komentuar sot zgjedhjen e tij me votën e delegatëve si anëtar i Asamblesë Kombëtare të PS. Në...

Atdheu, partia dhe “patriotët” e portaleve

"Si cdo gjë, rrugët për ta bërë Shqipërinë janë të shumta dhe instrumentat për ta shprehur dashurinë ndaj vendit edhe më të shumta. Partitë...

Ben Blushi: Sa herë flas unë Edi Rama heq spinën e...

Në mbledhjen e Asamblesë së Partisë Socialiste ka folur dhe deputeti Ben Blushi. Fjalimi i tij nuk u transmetua nga media, siç ndodhi me...

Rama: Anëtarësia e Partisë Socialiste të votojë në referendum për statutin

Edi Rama propozoi referendum brenda Partisë Socialiste. Në fjalimin e tij në Asamble, Rama tha se kongresi nuk mund ta rizgjedhë përsëri kryetar, por...

Statuti dhe zgjedhjet për kryetar, krijohet “Lëvizja për demokraci në PS”

Krijohet një grupim i ri brenda Partisë Socialiste. Ka qenë Maqo Lakrori ai që ka shpallur platformën “Lëvizja për demokraci në PS” gjatë punimeve...

EDITORIAL

Dështimi me negociatat, kryeministri maqedonas jep dorëheqjen. Po Edi Rama?!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e bën të ditur agjencia italiane...

FORUM

Refuzimi i Francës lëndon

Preç Zogaj Në harkun e pak javëve Franca na “godet” dy herë. Herën e parë gabimisht (shumë njerëz...

‎Nuk e ka fajin Macron pse kemi kryeministër Ramën

Nga Oerd Bylykbashi "Zonja Kancelare Merkel, ju lutem hapni sa me pare negociatat me Shqiperine vetem per luften...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com