E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet Arturo Vidal

Etiketim: Arturo Vidal

Nuk ka hapësira te Barcelona, Vidal mendon largimin që në janar

Vetëm 500 minuta në 13 ndeshje mes kampionatit Spanjoll dhe Ligës së Kampionëve, duket se nuk e kanë kënaqur plotësisht mesfushorin kilen Arturo Vidal,...

Vidal i shkel “syrin” Interit”: Jam i trishtuar, pasi nuk po...

Arturo Vidal është një nga emrat më të nxehtë në merkaton e janarit te skuadra e Interit. Trajneri Antonio Conte kërkon që të punojë...

Vidal: Nuk lëviz nga Barcelona pa fituar Champions League

Arturo Vidal nuk ka ndërmend që të largohet nga skuadra e Barcelonës pa arritur që të fitojë trofeun e Ligës së Kampionëve. Pas një...

Messi: Asnjë problem me Griezmann, ja kush na e ndryshoi ndeshjen

“Ishte e rëndësishme të fitonim sepse jemi në një grup të komplikuar dhe barazuam ndeshjen e parë. Synimi është që të kualifikohemi të parët...

Largimi nga Barça i pashmangshëm, Vidal dëshiron të transferohet te ky...

Arturo Vidal do të largohet nga Barcelona. Minutat e pakta të vendosura në dispozicion nga Valverde kanë bërë që mesfushori kilian të mendojë një orë...

FOTO/ Prej 3 vitesh nuk fliste me këtë lojtar, ja çfarë...

Në orët e para të mëngjesit të sotëm është luajtur miqësorja ndërmjet Meksikës dhe Kilit, ku miqtë fituan me rezultatin 1-0 falë goli në...

Ndodh për herë të parë te Barcelona pas 13 vitesh, merkato...

Barcelona ka ndryshuar strategji në merkato gjatë këtij sezoni. Katalanasit çdo vit kanë shpenzuar shumë për të fituar dhe për të qenë në majën...

Vidal sulmon Realin: Me Var do të kisha fituar dy Champions...

Arturo Vidal gjithmonë nuk i kursen aspak fjalët kur bëhet fjalë për rivalët e tij në fushën e lojës. Ish-lojtar i Juventus dhe Bayern...

Vidal e thotë hapur: Dua të fitoj tre Champions League me...

Arturo Vidal është prezantuar dhe ka folur si lojtar i Barcelonës. Mesfushori nga Kili dha përshtypjet e tij të para pas transferimit nga Bayerni...

Vidal flet si lojtar i Barcelonës: Do të jap jetën në...

Arturo Vidal, tashmë ka filluar ditën e tij të parë si lojtar i Barcelonës. Në pritje të ekzaminimeve mjekësore dhe të prezantimit zyrtar, kiliani...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...