E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Artur kuko

Etiketim: artur kuko

E paprecedntë! Rama nxjerr jashtë nga takimi me Merkel, ambasadorin shqiptar

I dridhëruar prej atyre që do të dëgjonte nga Merkel, Edi Rama ka thyer kodet diplomatike duke mos e marrë me vete në takimin...

30-vjet marrëdhënie diplomatike. Ambasadori Kuko: Të rritet kapital gjerman në Shqipëri

Rritja e pranisë së kapitalit privat gjerman në Shqipëri është një ndër preokupimet tona kryesore, thotë për DW ambasadori i Shqipërisë në Berlin, Artur...

Ambasadori Kuko: Samiti i diasporës do të hedhë piketa konkrete

Ambasadori i Shqipërisë në Gjermani, Artur Kuko thotë se dimensioni i diasporës me shtetin amë është i shfrytëzuar. Në një intervistë për Deutsche Welle, Kuko...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...