E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Artistet

Etiketim: artistet

Në mbrojtje të Teatrit Kombëtar edhe artistët e Teatrit Kombëtar “D....

Kauzës së mbrojtjes së godinës historike të Teatrit Kombëtar nga shembja e tij nga qeveria “Rama” vijojnë t’i bashkohen dhe artistët e huaj të...

Cilët janë artistët që rrëmbyen çmime në VMA?

Mbrëmjen që lamë pas në Los Angelos u realizua ndarja e çmimeve MTV për videot më të mira. Shfaqja kishte momente mjaft speciale dhe të...

Artistët e Vjenës apel BE: Kolegët në Tiranë kanë nevojë urgjente...

Komuniteti artistik dhe komuniteti i arkitektëve në Vjenë, të cilët protestonin bashkë për ruajtjen e trashëgimisë atje, kanë iniciuar një peticion me gjuhë të...

Mustafaj: Një regjim që godet artistët, i rrezikshëm ndaj demokracisë

Ish-kreu i diplomacisë shqiptare Besnik Mustafaj është shprehur dhe njëherë kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. I ftuar në News24, në rubrikën “Opinion”, Mustafaj tha...

Artistët i kërkojnë takim sekretarit Greminger: Mësoni se si shpenzohen paratë...

Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së Thomas Greminger ndodhet në Shqipëri ndërkohë artistët që protestojnë prej një viti e gjysmë kanë shfrytëzuar rastin për t’i...

Lulzim Basha i ribashkohet protestës te Teatri Kombëtar

I është bashkuar sërish protestës së Teatrit Kombëtar lideri i opozitës Lulzim Basha. I shoqëruar edhe nga zyrtarë të tjerë të Partisë Demokratike, Basha shpreh...

Artistët: Ngujohemi në godinë, do rrimë me turne

Artistët, qytetarët dhe Aktivistët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, kanë amrrë vendimin që të ngujohen brenda në godinë. Në një mbledhje të...

Artistët në fushatën e dhurimit gjakut, Manastirliu ka një mesazh

“Gjatë fushatës së dhurimit vullnetar të gjakut në ndihmë të fëmijëve talasemikë, arritëm në 2200 dhurime vullnetare, që mbulojmë një pjesë të konsiderueshme të...

Heqja e gërmave të Teatrit Kombëtar, artistët kallëzim në Prokurori

Ditën e djeshme, katër prej aktivistëve të “Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit” kanë dorëzuar një kallëzim penal në Prokurorinë e Tiranës ndaj heqjes së...

Artistët për shkronjat e Teatrit: Do t’i rivendosim me çdo kusht,...

Regjizori i njohur, Edmond Budina dhe aktivisti, Martin Gjonaj ishin të ftuar në studion e lajmeve në Fax News ku flolën për heqjen e...

EDITORIAL

Kryeministri Edi Rama i mori të gjitha pushtetet!

-PS ka marrë dje nën kontroll pushtetin më të rëndësishëm në një shtet, që është Gjykata Kushtetuese....

FORUM

Kastriot Islami: Reforma e dështuar…

Nga Kastriot Islami Reforma zgjedhore duket se ka dështuar fatkeqësisht pa nisur, sepse mbi të gjitha, Rama s’është...

Mos ji kaq i qetë sot, nesër e ke radhën ti!

Nga Gentjan Hajdari Teksa po ecja rrugëve të Tiranës nuk po më vinte keq për banorët e Astirit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com