E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Artan Madani

Etiketim: Artan Madani

Kundërshtohet kalimi i Vetting-ut për kryeprokurorin e Kavajës

Kalimi i procesit të Vetting-ut nga kryeprokurori i Kavajës, Artan Madani, është kundërshtuar nga Komisioneri Publik. Ky organ ka dorëzuar ankim në Kolegjin e...

Vetting-u, konfirmohet drejtuesi i Prokurorisë së Kavajës

Drejtuesi i Prokurorisë së Kavajës, Artan Madani ka dalë sot përpara vettingut. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, i përbërë nga trupa gjykuese Genta Tafa...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...