E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Artan Lame

Etiketim: Artan Lame

Problemet me pronat, Lame: Vlonjatët gjaknxehtë, nuk ka as hartografi

Kreu i Kadastrës, Artan Lame tha se në këto 30 vite shteti nuk ka bërë punën e duhur sa i takon pronave. Në studion...

Kadastra hap 74 vende pune, Lame: O Kadastrën, o qokat

Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame përmes një deklarate për shtyp, bëri me dije hapjen e 74 vendeve të punës në rang vendi....

Artan Lame: Po të mos ishte Migjeni

Nga Artan Lame - Si sot 81 vjet të shkuara vdiq Millosh Gjergj Nikolla. Po e kujtoj duke risjelle një shkrim të botuar në gazetën...

Regjistrimi i pronave me probleme, Lame: Situatë katastrofike

Kjo hartë e dëmtuar i përket një prej lagjeve të Gjirokastrës. Lame: Nuk është hartë e kohës së Sulltan Hamitit, por është hartë e periudhës së...

Regjistrimi i banesave apo truallit, Lame: Të hënën nis procesi

Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që duke filluar nga e hëna të dorëzojnë dokumentacionin përkatës...

Lame batuta për protestën: Qytetarët mund ta ndjekin nesër, por të...

Drejtori i Përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që duke filluar nga e hënë të dorëzojnë dokumentacionin përkatës...

Braçe prezanton Lamen te Kadastra: Zgjidhim problemet me pronat

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka prezantuar sot Artan Lamen si drejtor të Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, një institucion i sapokrijuar që bashkon Hipotekat dhe ALUIZNI-n....

Lufta për të marrë nuk vlen sa dëshira për të dhënë

Nga Artan Lame - Sot bëj tre vjet që u nisa të shkoj nga s’vihet më, e më ktheu udhës, e s’di pse e ç’gjë...

Legalizimet e pallateve të braktisura nga ndërtuesit – Rruga që duhet...

Agjencia e Legalizimeve njofton se ka përfunduar procesin e legalizimit për banorët e një tjetër pallati (Godinë banimi dhe shërbimi 8 kat+ 2 kat...

Krijimi i Kadastrës, Artan Lame: Shmang burogracitë

Qytetarët tashmë do ta kenë më të thjeshtë që të ndjekin proçedurat për legalizimet e banesave të tyre. Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame bën...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com