Ballina Etiketimet Artan fuga

Etiketim: artan fuga

Legjitimiteti i mbrojtësve të Teatrit kundër arbitraritetit të prishësve të tij!

Nga Artan Fuga Asnjë argument që jep qeveria, apo lakej të ndryshëm, nuk i qendron arsyes kur kërkojnë të shkallmojnë ndërtesën e Teatrit Kombëtar! Asnjë! Do të...

Thirrje publike nga Artan Fuga

Profesorë, prof. të asociuar, doktorë të universiteteve private dhe publike! Thirrje publike! Sikurse e kam thirrur publikisht, ligji që kaloi në Kuvend për akademinë e shkencave...

Ngërç në ASH? Fuga qesh: Ka një ligj, të bëhen zgjedhje

“Çfarë ndodh më pas?”, kjo është pyetja pas të cilës akademiku, profesori Artan Fuga qesh, pasi kujton se dikush në mbledhjen e djeshme të...

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi sepse sipas tij titujt më të lartë...

Artan Fuga i revoltuar: Qytetarë ikni! Shqipëria po shkon drejt çmendurisë

Akademiku i njohur, Artan Fuga, ka dhënë alarmin se Shqipëria po shkon drejt çmendurisë, pasi sipas tij, politika po masakron shkencën. Përmes një mesazhi në...

Shqipëria drejt çmendurisë, politika shkruan shkencën

Nga Artan Fuga Sot e nesër po ndodh masakra mbi shkencën shqiptare: Në komisionin e edukimit dhe medias të Kuvendit të Shqipërisë po shkruhet arbitrarisht...

Shqipëria drejt çmendurisë: Politika shkruan shkencën!

Nga Artan Fuga - Nga Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! Sot e nesër po ndodh masakra mbi shkencën shqiptare: Në...

Artan Fuga letër të hapur Komisionit të Arsimit në Kuvend

Artan Fuga Të nderuar zonja dhe zotërinj deputetë! Përpara disa ditësh pata rastin të paraqes përpara jush komentet dhe vërejtjet e mia për projektligjin që...

Një projektligj këllirë

Nga Artan Fuga - Një projektligj këllirë, që më bën të vjell, dhe që e kthen akademinë e shkencave më keq sesa është, në...

Fuga: Kriza institucionale në Shqipëri, më e rënda që nga luftërat...

Akademiku Artan Fuga thotë se kriza që po kalon Shqipëria është një nga krizat më të rënda institucionale. I ftuar në studion e lajmeve në...

EDITORIAL

Vjosa Osmani, femra e parë si kandidate për kryeministre, e diplomuar në SHBA

Kosova mund të jap shembullin e parë në historinë shqiptare ku një femër të jetë kryeministre. Kandidatja...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com