E enjte, Qershor 20, 2019
Ballina Etiketimet Artan fuga

Etiketim: artan fuga

Pas kërcënimeve reagon Artan Fuga: Letër publike Ramës, falënderoj Berishën për...

Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish pas kërcënimeve që mori dje lidhur me një shkrim që ai kishte shkruar mbi gjendjen e Akademisë së...

Liria e fjalës intelektuale – një vlerë e domosdoshme për shoqërinë

Nga Artan Fuga Pas letrës publike ku kam ngritur një sërë shqetësimesh lidhur me gjendjen e Akademisë të Shkencave dhe zgjedhjet pa kritere dhe parametra...

Kërcënimi ndaj Artan Fugës, Berisha: Ultimatumi s’u dha nga Shullazi, por…

Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një mesazhi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka reaguar pas letrës kërcënuese që mori akademiku Artan Fuga. Berisha...

Kërcënohet profesor Artan Fuga/ Pusho ose …

Akademiku Artan Fuga, i dërgoi një letër pak ditë më parë kreut të Akademisë së Shkencave, por më pas është përballur me kërcënime. Ka qenë...

Takimi i Kryeministrave në Durrës. A ka media Shqipëria?

Mirë që informacioni zyrtar e ka gjykuar të arsyeshme të mos lëshojë asnjë rreze drite nga porta e mbyllur me kanata e takimit, po...

Me lesh si bagëtia, jo pa lesh si gjarpëri…

Imazhi i Shqipërisë është dobësuar fort. Ca nga që u shpallëm si republika e kanabisit, ca nga tonelatat e kanabisit të kapura nga kufijtë...

Rrugët e vdekjes

Nga Artan Fuga Vëzhgim mbi tipologjitë e mangësive rrugore – shkak për aksidente që marrin jetë njerëzish Duke qenë se aksidentet janë shtuar shumë, gjatë kësaj...

Opozita e pafokusuar

PD, në fushatë bën pakte me qeverinë, në pushimet verore qeveris për llogari të partisë në pushtet, në kohën kur zjen çështja e administratës...

Artan Fuga falenderon Bashkinë e Tiranës: Kjo është Republika e Re

Dy ditë më parë, akademiku i njohur Artan Fuga ngriti shqetësimin se në rrugën “Him Kolli” që lidh rrugën e “Kavajës” dhe atë “Myslym...

Hapje totale me Kosovën!

Nga Artan Fuga Miq dhe lexues këtu në facebook më falenderojnë kot, a thua se kam bërë dhe bëj ndonjë gjë me vlerë, dhe pse?...

EDITORIAL

Sondazhi Fevziu/ 79 për qind e popullit mendon se po shkojmë në përplasje

Në emisionin "Opinion" te Blendi Fevziut në Tv Klan mbrëmë u debatua rreth fillimit të përplasjeve mes...

FORUM

Pas përgjimeve. Andi Bejtja: Organizata kriminale “Mos e rruj K….”

Nga Andi Betja - Te gjithe qoftet e Bild ku Rilindja del tamam si nje organizate kriminale, (fatmiresisht...

Apeli i Veton Surroit: Shqipëria po shkon drejt humnerës

Nga Veton Surroi Po të ishte Shqipëria ndërmarrje ekonomike me aksione në bursë ndërkombëtare, menaxhmenti i saj do...