E martë, Qershor 25, 2019
Ballina Etiketimet Artan fuga

Etiketim: artan fuga

Kërcënimet e Ramës me mbyllje kufiri. Fuga: Ndëshkim që shton kandidaturat...

Situata në Shqipëri ka shpërthyer pas këmbënguljes së Edi Ramës, në kundërshtim të Kushtetutës, për të zhvilluar zgjedhje në datën 30 qershor. Pasi kërcënoi se...

Akademia e Shkencave po infekton me paligjshmëri të gjithë sistemin

Nga: Artan Fuga Për dijeni, zotërinjve të nderuar: Ilir Meta, President i Republikës Edi Rama, kryetar i Këshillit të Ministrave Lulzim Basha, kryetar i Partisë Demokratike Kryetari të OSBE...

“Ditët e agonisë së pluralizmit në Shqipëri!”

Nga Artan Fuga Nëse në zgjedhjet e 30 qershorit partitë qeveritare rreth kryeministrit hyjnë vetëm, pa pjesëmarrjen e partive reale opozitare, demokracisë dhe pluralizimit në...

Zbrisni nga kali, nga Kulla e Barit nga tanksi dhe konkurroni...

Nga: Artan Fuga Për të bërë zgjedhje të lira, të barabarta, të ndershme! Por zgjedhjet duhen bërë shpesh! Cdo gjashtë muaj nëse ka krizë? Përse...

Artan Fuga: Lista e dëmeve të pallogaritshme të zgjedhjeve vendore pa...

Lista e dëmeve (copë 20) të pallogaritshme, por të pritshme të zgjedhjeve vendore pa opozitë Nga Artan Fuga - Unë nuk po i hyj këtu një...

Skandali: Rama dhe Gjinushi kthejnë Akademinë e Shkencave në parti politike

Nga Artan Fuga Si heshtin për turpin e tyre akademikët! Megjithë deklarimet e pavërteta që ka bërë, sikurse dëshmon me fakte gazeta Panorama, personi i...

Akademiku Fuga: Unë i sfidoj! Komision hetimor në Akademi

Nga Artan Fuga Përse janë mobilizuar më kot me gënjeshtra dhe fyerje një tufë lehësish me diploma të dyshimta, që ju djeg respektimi i shtetit...

Artan Fuga: Rama si Enver Hoxha, ata që e kanë rrëzuar...

Akademiku Artan Fuga në një shkrim të gjatë në faqen e tij të “Facebook”, krahason kryeministrin Edi Rama me ish-diktaktorin famëkeq, Enver Hoxha. Fuga,...

Unë sfidoj! 

Nga: Artan Fuga Me dhjetra mijë intelektualë, studentë, qytetarë, dashamirës më ndjekin këto ditë në çdo status që publikoj këtu duke denoncuar Akademinë e Shkencave,...

E premte e zezë për arsimin dhe shkencën. Krimi elektoral në...

Nga: Artan Fuga Unë refuzoj ta pranoj puçin institucional, krimin elektoral, në Akademinë e Shkencave të Shqipërisë dhe nuk e njoh rezultatin e farsës zgjedhore...

EDITORIAL

Dashamir Shehi: Të dielën do përplasemi cep më cep të Shqipërisë me Ramën

Vendimi i marre sot nga Kolegji Zgjedhor kundër dekretit të Presidentit Ilir Meta, nuk ndryshon asgjë në...

FORUM

Adi Krasta: 30 qershori, jepini Ramës një ‘Fitore si të Pirros’

Nga Adi Krasta - Në Turqi, presidenti po humb për herë të dytë Bashkinë e Stambollit. Në Shtetet...

“Kolegji tregoi sot se Reforma në Drejtësi është mashtrim. Rama do të ketë fundin e një diktatori”

Për analistin Fatos Lubonja, vendimi i sotëm i Kolegjit Zgjedhor tregoi edhe njëherë kapjen që Rama i...