Ballina Etiketimet Artan fuga

Etiketim: artan fuga

Fuga, gazetarëve: Na sqaroni ç’do të thotë “PO me kushte”, se...

Nga Artan Fuga:  Një lutje gazetarëve të rinj për këtë historinë me 9 kushte ! Se mesa duket ne nuk kemi ministri të jashtme të...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as...

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi mendimin pozitiv për të çelur negociatat e...

Presidenti Meta: Faleminderit profesor Fuga, që na riktheve në situatën e...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, përmes një postimi në facebook, ka ndarë për lexuesit e tij një qëndrim të profesorit dhe analistit, Artan Fuga,...

“Do digjej Kuvendi”, Artan Fuga: Çfarë bëni o të marrë! ...

Nga Artan Fuga Unë i di ku gjenden provat e tentativave për djegien e Parlamentit dhe të Akademisë së Shkencave? :) ———– Ore se po trashem unë. Lexoj...

Presidenti Meta në komisionin hetimor, Fuga: Kjo është damlla! Çfarë turpi!

Nga Artan Fuga Edhe popullin në hetim parlamentar! —————– Unë dua të sillem si qytetar me ndërgjegje të lartë politike. Se më dhemb vendi im. Nuk më turpëron fare...

Jo … Pi Pi Pi, po … Pu Pu Pu!

Nga Artan Fuga PPP pra partneriteti privat publik është degradimi edhe i privates edhe i publikes, madje edhe i partneritetit midis tyre! Privatja shkatërrohet nga publikja dhe...

Artan Fuga: Drejt një lufte të re klasash, mes të diturve...

“Rritjen e shkallës të budallikut shqiptar në krahasim me vendet e tjera të Europës. Ndarjen dhe pabarazinë më të madhe midis të varfërve dhe...

Ne, bijtë e së keqes!

Nga Artan Fuga - Sa më pëlqen habija e publikut!!! Pasi guxova të botoj një nga përfundimet, ndoshta më të parëndësishmin, e librit tim që shtëpia...

Artan Fuga: Ja ç’do të ndodhë me ikjen e Pjetrit

Akademiku i njohur, Artan Hoxha, ka reaguar pas vendimit të Valdrin Pjetrit për t’u dorëhequr nga posti i kryebashkiakut të Shkodrës, pas akuzave të...

Valdrini dhe Aristoteli

Nga Artan Fuga Unë e mbaj veten shumë liberal kur flitet për jetën e njeriut dhe fatin e tij individual. Në këtë pikëpamje Valdrini në Shkodër,...

EDITORIAL

Hezitimi francez për negociatat frikëson Tiranën

Pak kush e mendonte, se kur Presidenti francez, Macron flet për reformim të procedurave për vendet që...

FORUM

Interneti apo libri

Nga Brunela Beshaj Njerëzimi sot është mjaft i lidhur me internetin, mjafton të ndalojmë një moment dhe të...

Vasili citon Niçen dhe sulmon Ramën: I egër dhe i pacivilizuar

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, citon filozofin gjerman Friedrich Niçe për të sulmuar kryeministrin...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com