E martë, Qershor 25, 2019
Ballina Etiketimet Arta Marku

Etiketim: Arta Marku

Marku zihet ngushtë për grabitjen, truproja dhunon gazetarin (VIDEO)

Me arrogancë dhe forcë truproja i kryeprokurores së përgjithshme Arta Marku ka përplasur për muri gazetarin e Klan Plus, Renaldo Salianji. Kjo situatë ndodhi...

Sherr në mbledhjen e Prokurorëve, nxehet Arta Marku: Uluni ose ju...

Në mbledhjen e Këshillit të Prokurorëve ka ndodhur një debat i ashpër mes Kryeprokurorës Arta Marku dhe Prokurorit Sokol Malaj. Debati ka nisur pasi...

“Arta Marku nuk mund të rikandidojë si Prokurore e Përgjithshme”

Në një lidhje telefonike në emsionin “Tempora” në RTV Ora akademiku dhe kontribuesi i Exit.al Vincent Van Gerven Oej, deklaroi se Arta Marku nuk...

Marku kritikon ”miken”: Hetoni dosjet që trazuan politikën

Kryeprokurorja e Përkohshme Arta Marku, pas prokurorisë së Tiranës ka kritikuar ashpër Prokurorinë e Krimeve të Rënda për disa dosje, që sipas saj vijojnë...

Marku ”sulmon” prokurorët: Keni zvarritur çështjet

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka kritikuar ashpër prokurorët e Tiranës në analizën vjetore. "Ngarkesa duket se ka ulur cilësinë dhe efiktevitetin në punë. Nuk...

Analizë vjetore, Marku në ‘sitë’ prokurorinë e Korçës e Pogradecit

Pas disa takimesh të bëra në disa qytete të vendit, sot kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme, Arta Marku ka zbarkuar në qytetin e Pogradecit,...

Arta Marku: Vlora, qyteti me kriminalitetin më të lartë

Kryeprokurorja e Përkohshme e Përgjitshme, Arta Marku bëri një analizë vjetore të kriminalitetit në Vlorë. Në një deklaratë, u shpreh se qyteti bregdetar ka nivelin...

Arta Marku: Kuvendi të miratojë sa më shpejt ndryshimet ligjore

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku ka bërë thirrje nga Durrësi që Kuvendi të miratojë sa më shpejt ndryshimet ligjore që nevojiten pas...

Marku: Qytetarët s’kanë besim te Prokuroria

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku shpreh keqardhje që qytetarët denoncojnë më parë në media se sa në organin e akuzës, duke treguar se nuk...

Arta Marku pritet të kërkojë mandatin e plotë

Nga dy vite si kryeprokurore e përkohshme e Shqipërisë, Arta Marku synon të mbajë këtë post për të paktën edhe shtatë vite të tjera....

EDITORIAL

Ylli Manjani: Mos i hapni rrugë Edi Ramës

Nga Ylli Manjani Të gjithë ata që sot thonë se Edi Rama është i çmendur dhe se nuk...

FORUM

Adi Krasta: 30 qershori, jepini Ramës një ‘Fitore si të Pirros’

Nga Adi Krasta - Në Turqi, presidenti po humb për herë të dytë Bashkinë e Stambollit. Në Shtetet...

“Kolegji tregoi sot se Reforma në Drejtësi është mashtrim. Rama do të ketë fundin e një diktatori”

Për analistin Fatos Lubonja, vendimi i sotëm i Kolegjit Zgjedhor tregoi edhe njëherë kapjen që Rama i...