E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Arta Marku

Etiketim: Arta Marku

Gara për anëtarin e KLP, Marku mban peng vakancën

Kryeprokuroja e Përkohshme, Arta Marku nuk ka hapur garën për plotësimin e vendit vakant në KLP pas shkarkimit të prokurorit Gent Osmani. Sipas ligjit,...

BIRN: Tre vjet pas regjistrimit, dosja 184 shkon drejt Dibrës pa...

Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku sqaroi se urdhri i prokurorit të çështjes për të ndryshuar akuzën nga “grupi i strukturuar kriminal” në “bashkëpunim të...

BIRN: Dosja e Dibrës u transferua nga Arta Marku

Dosja voluminoze e manipulimit të dyshuar të votave në Dibër ka bërë pingpong mes Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe Prokurorisë së Dibrës pasi...

Vetingu/ Arta Marku mbron Gentian Osmanin me informacione “të pavërteta”

Prokuroria e Përgjithshme i ka dërguar Kolegjit të Posaçëm të Apelimit një informacion, i cili mund të mos përputhet me realitetin, lidhur me një...

Skandali/ Si po përpiqet të ngrihet Gjykata e Lartë (e Përkohshme)...

Skema e zgjedhjes së Prokurores së Përkohshme (e cila u bë një vit e gjysëm në detyrë), Arta Marku po tenton të thellohet në...

Sot votimet njëpartiake, Arta Marku refuzon të votojë

Në 61 bashkitë e vendit, u mbajtën votime njëpartiake. Kryeprokurorja e Përkohshme,  Arta Marku nuk e ka ushtruar të drejtën e saj për të...

PD, Arta Markut: Boll pengove hetimin, pa ndëshkuar hajdutët e votave,...

Një reagim i ashpër ka ardhur nga Partia Demokratike kundër Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme Arta Marku për udhëzimin që ajo i ka drejtuar...

“Si në dhjetor ’90”, Strazimiri – Arta Markut: Jemi shumë më...

Ish-deputeti demokrat, Gent Strazimiri, i është bashkuar nismës “Edhe unë” të Bujar Kapexhiut për të bllokuar 30 qershorin. Në një mesazh në ‘Facebook”, Strazimiri...

Krimet zgjedhore, Arta Marku firmos urdhrin për prokurorët, ja dokumenti

Prokurorja e Përgjithshme e përkohshme Arta Marku ka firmosur sot urdhrin për prokurorët, për masat administrative dhe proceduriale për prokuroritë për periudhën para dhe...

Marku: Terrorizimi nga persona me nivel të ulët arsimor

Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku ka marrë pjesë në Konferencën 3 ditore të Kryetarëve të Gjykatave Supreme dhe Prokurorëve të rajonit që po zhvillohet...

EDITORIAL

Pse Erion Veliaj paradite në Pezë e lavdëroi, kurse në darkë e sulmoi Ilir Metën?

Nga Nikoll Lesi Për të parë shkallën e demokracisë së brendshme në PS mjafton të shikojmë një ndodhi...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com