E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Arta Marku

Etiketim: Arta Marku

Skandali/ Si po përpiqet të ngrihet Gjykata e Lartë (e Përkohshme)...

Skema e zgjedhjes së Prokurores së Përkohshme (e cila u bë një vit e gjysëm në detyrë), Arta Marku po tenton të thellohet në...

Sot votimet njëpartiake, Arta Marku refuzon të votojë

Në 61 bashkitë e vendit, u mbajtën votime njëpartiake. Kryeprokurorja e Përkohshme,  Arta Marku nuk e ka ushtruar të drejtën e saj për të...

PD, Arta Markut: Boll pengove hetimin, pa ndëshkuar hajdutët e votave,...

Një reagim i ashpër ka ardhur nga Partia Demokratike kundër Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme Arta Marku për udhëzimin që ajo i ka drejtuar...

“Si në dhjetor ’90”, Strazimiri – Arta Markut: Jemi shumë më...

Ish-deputeti demokrat, Gent Strazimiri, i është bashkuar nismës “Edhe unë” të Bujar Kapexhiut për të bllokuar 30 qershorin. Në një mesazh në ‘Facebook”, Strazimiri...

Krimet zgjedhore, Arta Marku firmos urdhrin për prokurorët, ja dokumenti

Prokurorja e Përgjithshme e përkohshme Arta Marku ka firmosur sot urdhrin për prokurorët, për masat administrative dhe proceduriale për prokuroritë për periudhën para dhe...

Marku: Terrorizimi nga persona me nivel të ulët arsimor

Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku ka marrë pjesë në Konferencën 3 ditore të Kryetarëve të Gjykatave Supreme dhe Prokurorëve të rajonit që po zhvillohet...

Sot duhet të ishte më e kujdesshme, Kujtim Gjuzi komenton veshjen...

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku, ishte e pranishme ditën e sotme në Kuvend. Marku bëri një panoramë të punës së prokurorisë dhe luftës...

Krimi dhe korrupsioni, Arta Marku prezanton raportin për 2018

Prokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku në seancën e sotme parlamentare ka prezantuar raportin e Prokurorit të Përgjithshëm mbi gjendjen e kriminalitetit për...

Arta Marku nuk shkon në parlament për të raportuar: Jam e...

Në seancën e sotme të Parlamentit ishte parashikuar që Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku, të paraqitej për të bërë publike analizën vjetore të Prokurorisë...

Koka: Arta Marku prej 10 ditësh kërkon arrestimin e Lulzim Bashes

Gazetari Bledian Koka i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh se prej 10 ditësh kërkohet arrestimi dhe ndalimi i kreut...

EDITORIAL

Andi Bejtja: Ja sa mirë e parashikoi Komisioni i Venecias, Reformën në Drejtësi

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bejtja në një shënim në profilin e tij në facebook, në...

FORUM

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë jep rrugëzgjidhjen për reformën në drejtësi

3 vjet pas Reformës Soros në Drejtësi (si garantuesi i pushtimit të Shqipërisë nga kanceri Soros) Koalicioni...

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...