Ballina Etiketimet Arta Dade

Etiketim: Arta Dade

Diplomatët shqiptarë: Gjesti i Borchard fyes dhe jo etik, OSBE të...

Këshilli Ambasadorëve Shqiptarë që përbehet nga ish-ministra të Jashtëm dhe diplomatë karrierë ka reaguar sot për gjestin fyes ndaj qytetarëve të kryetarit të Pranisë...

Arta Dade: Rama i paaftë për të zgjidhur krizën në vend

Ish-ministrja e Jashtme e Shqipërisë, Arta Dade, me tone të ashpra ka thënë se Kryeministri Edi Rama është arsyeja e moszgjidhjes së krizës politike...

Letra e ministreve për Holandën, Arta Dade: Rama luan me përfaqësimin...

Po të kishte qenë vetë ministre nuk do ta kishte pëlqyer letrën që u dërgua dje nga ministret femra drejt Holandës. Sipas Arta Dades,...

Dade: Keqardhje për PS që ka pranuar të ulë zverkun nën...

Pas votimeve njëpartiake, ish-ministrja socialiste Arta Dade, kritikon hapur kryeministrin Edi Rama. Dade në përgjigje mbi komentet në një shkëmbim opinionesh në Këshillin e...

Presidenti Meta në Spiten të Lezhës

Presidenti Ilir Meta ka postuar në Facebook një foto nga vizita në fshatin Spiten të Lezhës, së bashku me ish-ministren e PS, Arta Dade...

Arta Dade: Mazhoranca duhet të gjejë kryeministër tjetër, ndryshe…

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Arta Dade në një intervistë për emisionin "Tempora" në RTV Ora foli për nevojën që ka Shqipëria për krijimin...

Dade: Deklaratat e Gent Cakajt për shkarkimet, antiligjore

Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade, e ftuar në emisionin "Arena" nga Dritan Hila, ka folur për deklaratat e Ministrit të Jashtëm në detyrë, Gent...

Arta Dade: Jam delegate, por nuk më ftuan në Kongresin e...

Arta Dade nuk ka qenë e ftuar në kongresin e Partisë Socialiste. Ajo tha se nuk e kanë ftuar edhe pse është delegate për...

Arta Dade: Rama të largohet nga detyra e kryeministrit, por jo...

Ish-ministrja e Jashtme dhe një zë kritik ndaj Edi Ramës, ikona e PS-së, Arta Dade deklaron se është koha që kryeministri Edi Rama të...

E njohim si politikane, Arta Dade rrëfen përvojën e parë si...

Të gjithë e njohim si politikane, por daljet publike Arta Dade i ka realizuar që kur ishte rreth 22 vjeç, në vitin 1975. E ftuar...

EDITORIAL

Dështimi me negociatat, kryeministri maqedonas jep dorëheqjen. Po Edi Rama?!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e bën të ditur agjencia italiane...

FORUM

Kush peshkon në llum, nuk duhet të ankohet për fatin e grepit

Nga Lorenc Vangjeli - Rrjetet sociale e masakruan barbarisht një deputete të parlamentit shqiptar. Gruaja e re, bionde...

“Prej Ramës humbet Shqipëria, Maqedonia dhe Zaev”, Gjekmarkaj: Si mund t’i besojë Europa

Nga Agron Gjekmarkaj - Paradokset si mallkim ciklik rrotullohen mbi hapësirën shqiptare! Më i fundit është edhe...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com