E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Arsye

Etiketim: arsye

“Unë 5 mijë lekë në ditë kam”, studentja rrëqeth me arsyet...

Protesta e studentëve ditën e sotme ka qenë në qendër të vëmendjes, ndërsa ende nuk janë pranuar të katërta kërkesat e tyre. Njëra prej studenteve...

Nuk ka rëndësi qëllimi që ke por veprimi që bën! 5...

1. Të tjerët shohin mënyrën se si i trajton të tjerët, jo arsyet që jep se pse i ke trajtuar ashtu. Ashtu si qeveritë...

10 arsye pse duhet të keni një ‘Dash’ në jetën tuaj...

Ndodh që njerëzit e lindur në shenjën e Dashit ndonjëherë të paragjykohen se janë shumë të drejtpërdrejtë dhe janë të parët që nisin debatet....

Mjekët: Ja pse nuk duhet të flini në krahun e djathtë

Historikisht është këshilluar që të flihet gjumë në krahun e djathtë, pasi kështu nuk ushtrojmë tension në anën e zemrës, por ekspertët rendisin pesë...

5 arsye pse kemi marrje mendsh

Kur ishim të vegjël të gjithë kishim raste që rrotulloheshim, derisa nuk qëndronim dot më në këmbë, pa asnjë arsye, vetëm për t’u argëtuar....

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...