E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Arsimit

Etiketim: arsimit

Zv/ministrja e Arsimit: Mbi 30 shkolla nuk do të hapen të...

Janë mbi 30 shkolla, të cilat nuk do të hapen ditën e hënë për shkak të dëmeve të krijuara nga tërmeti i 26 nëntorit....

“Piktura perverse në Tiranë”, Nora Malaj: Shoqëria shqiptare s’pranon antivlera

Ish-deputetja e LSI, Nora Malaj shkruan në një status në “Facebook” se para disa kohës kishte denoncuar një pikturë murale në një pallat në...

“Atë që korrni, do mbillni…”, gafa e zv.ministres merr dhenë

“Është e rëndësishme t’ia nisni me punë sepse atë që ju do të korrni, do të mbillni edhe në të ardhmen”, ka qenë kjo...

VIDEO/ Shiheni si e dredh belin zv.ministrja e Ramës

Zëvendësministrja e re e Arsimit, Lorena Haxhiu është një emër i njohur për publikun shqiptar. Ajo është një imazh i ekranit, pasi në disa media...

Nga karta e studentit te pagesa e shkollës për të verbrit,...

Ligji i arsimit të lartë dhe implementimi i tij ka problematika por edhe shkelje. Eksperti i arsimit, Ndriçim Mehmeti, thotë se kjo reformë ka...

“Taulant Balla po sjell të rinj nga Librazhdi për të manipuluar...

Ish-zëvendësministri i Arsimit, Taulant Muka i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka hedhur akuzua ndaj kryetarit të grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla, se...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të...

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë...

Zv/ministri i sapo emëruar: Veting edhe në sistemin arsimor

Zv/ministri i Arsimit, Taulant Muka i emëruar sot (31 tetor) nga kryeministri Edi Rama është i mendimit se duhet veting edhe në sistemin arsimor....

Problemet e arsimit, Sindikatat: Financimi më i ulëti në rajon, jashtë...

7 mijë fëmijë në arsimin parauniversitar në Shqipëri nuk shkojnë në shkollë si pasojë e kushteve të vështira ekonomike dhe mungesës së mbështetjes përmes...

Zv/ministri i Arsimit akuzohet për plagjaturë

Zv ministri i Arsimit, Ervin Demo akuzohet për plagjaturë. Pretendimi ka ardhur nga mjeku Taulant Muka, i cili ngre dyshime se Zv/ min i...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...