Ballina Etiketimet Arsimi

Etiketim: arsimi

PD i përgjigjet Nikollës, Boçi: Injorante në detyrën e saj

Pas deklaratës së ministres të riemëruar të Arsimit, Lindia Nikollës, se kërkonte takim me kreun e PD-së, Lulzim Basha, për propzimet e kësaj të...

Lindita Nikolla kërkon takim me Lulzim Bashën: Të uroj suksese por…

Pas riemërimit si ministre e Arsimit, Lindita Nikolla në reagim e parë pas shpalljes së qeverisë "Rama 2", ka kërkuar takim me kreun e...

Nikolla: Do vijojmë me investime por politika të largohet nga shkolla

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, deklaroi se do të vijojnë investimet në arsim, që, sipas saj, do të mundësojnë “barazinë reale në procesin e...

Ilir Meta: Reforma në arsim, e pasuksesshme

Lëvizja Socialiste për Integrim ka shprehur zyrtarisht rezerva për ligin e Arsimit të Lartë.  Kryetari i Kuvendit Ilir Meta gjatë prezantimit të programit të...

Nikolla: Ndjesë, jam prej gjaku dhe mishi, kush më detyroi të...

Kreu i Partisë Libra, Ben Blushi, në seancën e sotme parlamentare mes të tjerash pati një debat me Ministren e Arsimit, Lindita Nikolla. Situata...

7 Marsi – Basha: Katër vjeçari i Ramës me skandale rrënqethëse...

Për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, arsimi në katër vitet e qeverisjes Rama ka njohur ditët e tij më të errëta. Duke folur nga...

Miratohet pr/ligji për Arsimin Profesional/ Klosi: Ndryshimet e rëndësishme që sjell

Miratohet në Komisionin për Cështjet Sociale dhe Shëndetësinë, Projektligji për Arsimin dhe Formimin Profesional. Ministri Klosi prezantoi projektligjin, si projekti që do t’i japë...

Për drejtuesit e arsimit

Përzgjedhja e kuadrit drejtues mbi bazën e kritereve të tjera si ato nepotike, partiake e pse jo edhe korruptive e servile, veçse e komprementon...

Arsimi, Rama: Vlerësimi nga ‘Pisa 2015’ më i miri në 12...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10154270966461523/ Kryeministri Edi Rama ka analizuar rezultatet e PISA për arsimin. Në ‘komunikimin javor” në fb, Rama tha se vlerësimi për Shqipërinë është një rezultat...

Mësuesit paralajmërojnë pezullim të mësimit nëse nuk marrin pagën e 13-të

Federata e sindikatave të arsimit paralajmëron  pezullim të procesit mësimor në ditët e fundit të dhjetorit nëse nuk do të arrihet konsensusi  për shpërblimin...

EDITORIAL

Vjosa Osmani, femra e parë si kandidate për kryeministre, e diplomuar në SHBA

Kosova mund të jap shembullin e parë në historinë shqiptare ku një femër të jetë kryeministre. Kandidatja...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com