E mërkurë, Gusht 21, 2019
Ballina Etiketimet Arsimi

Etiketim: arsimi

Arsimi nuk njeh moshë, 73-vjeçari student: Tarifa më mban pezull

Ai është 73 vjeç dhe mund të cilësohet pa frikë si një ndër studentët më të vjetër në vendin tonë. Bëhet fjalë për një...

Studentët, ultimatum 3 ditor Edi Ramës: Ke kohë deri të martën!...

Studentët kanë mbyllur ditën e tretë të protestës para Ministrisë së Arsimit për plotësimin e kërkesave të tyre. Tubimi që pati pjesëmarrje si asnjëherë...

Studentët: Nuk pranojmë mashtrime negociatash. Qeveria të miratojë kërkesat tona

Qeveria ka bërë dy tentativa sot për të hequr studentët që protestojnë nga rruga. Fillimisht kryeministri Edi Rama deklaroi se ishte gati ti priste...

Spartak Ngjela në krah të studentëve: Janë kundër korrupsionit të Ramës

Nga Spartak Ngjela - Protestat e studentëve: u poq populli shqiptar. Kjo ishtë festë, për të gjithë shqiptarët, dhe kundër shëmtimit Berisha të protestave të...

Sot edhe unë jam student

Nga Ilir Levonja / 1) Në një pankartë diku mes gjindjes, shkruhej, e ardhmja është e jona. Atë e mbante një vajzë, një studente. Një...

Studentët revoltohen me kryeministrin: “Ku dreqin e gjejnë guximin të na...

Pak pas reagimit të kryeministrit Edi Rama, i cili i ftoi studentët në dialog, këto të fundit janë treguar të vendosur se do të...

Studentët refuzojnë Ramën: Nuk ka negociata!

Studentët i kanë kthyer përgjigje kryeministrit Edi Rama. Pas deklaratës së kreut të qeverisë së priste një takim me përfaqësuesit e studentëve, të rinjtë...

Mehmeti: Kushtet e burgut më të mira se në konvikte

I ftuar në studion e televizionit “Fax News”, eksperti i Arsimit Ndriçim Mehmeti, ka analizuar situatën në arsimin shqiptar, ndërsa u ndal tek protesta...

PD: Buxheti për arsimin, në nivelin më të ulët në Europë

Deputeti i Partisë Demokratike, Luciano Boçi deklaroi se “buxheti për arsimin në Shqipëri është në nivelin më të ulët të investimeve në Europë”. Sipas tij,...

U bë shkak për dorëheqjen e zv/ministrit të Arsimit, Ervin Demo,...

Ervin Demo mbase nuk do ta kishte menduar asnjëherë që postin e tij do ta zinte personi që u bë shkak për t'u larguar...

EDITORIAL

BIRN: Dosja e Dibrës u transferua nga Arta Marku

Dosja voluminoze e manipulimit të dyshuar të votave në Dibër ka bërë pingpong mes Prokurorisë së Krimeve...

FORUM

Sesi funksionon Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e tregon lokal “Panorma”

Nga  Kim Mehmeti - Nuk besoj te ketë në Maqedoni ndonjë qytetarë të moshës madhore, i cili të...

Lubonja: Rama, më i rrezikshëm se Mihali

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar në rubrikën “Opinion”, në “News 24”, dy çështjet më të “nxehta” të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com